Bileklik Gözlük İpi ve Kolye Yapımı

bileklik gozluk ipi ve kolye yapimi

Merhabalar, Bugün sizlerle oldukça hamaratlı bir takı modelinin yapılış videosunu sizlerle paylaşacağım. Hamaratdan kastım bir modelden bir çok şey yapılabiliniyor olmasıdır. Umarım beğenirsiniz ve işinize yarar.

Yazının başlığındada belirttiğim gibi videoyu bizlerle paylayan takı tasarımcısı bayan her ne kadar bileklik yapsada sizler bu modelden ister bileklik, İster gözlük ipi, istersenizde ince bir kolye yapabilirsiniz. Yapılışı oldukça kolay olduğu için takı yapmak isteyen herkes rahatlıkla yapabilirler.

Aşağıdaki resimdeki gibi ince bilekliklerden hoşlanmayıp kalın bilekliklerden hoşlanıyor ve farklı bir bileklik yapmak isterseniz resimdeki gibi bileğinize bir defa dolayacak kadar değilde bilekliği daha uzun yapıp bileğinize 3 yada 4 defa dolayacak kadar uzunlukdada yapabilirsiniz.Böylece ortaya değişik ve farklı bir bileklik modeli çıkarmış olursunuz. Eğer uzun olarakta yapasanız eminim bilekliğiniz o şekildede oldukça şık duracaktır. Tıp BU LİNKDEKİ BİLEKLİK gibi olacaktır.

Gözlük ipi yapmayı düşünürsenizde uzunluğunu 90 cm olarak yapmanız yeterli olacaktır. Bu uzunluk ortalama ölçüler olduğu için her kullanıcı için yeterli olacaktır. Bu arada bu modelden gözzlük ipide oldukça şık duracaktır. Eğer boncuktan gözlük ipi yapmayı düşünüyorsanız bu modeli kesinlikle değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Kolye yapmak istersenizde günlük rahatlıkla kullanabileceğiniz ince ve kibar bir kolye modeli olacaktır. Modelden bir çok yapabilir olduğu için ne yapmak tamamen size kalmış.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin…

bileklik gozluk ipi ve kolye yapimi

Bu modelin malzemeleri

  • 11/0 kum boncuğu
  • ( Bileklik için ) T klipsi yada papağan klips. Ne yapacaksanız onun klipsini kullanın
  • Naylon ip Miyuki ipi kullanabilirsiniz
  • Kum boncuğu iğnesi ( İki tane )

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*