Boncuktan Gerdanlık Kolye Nasıl Yapılır

kum-boncuktan-gerdanlik-yapimi

Boncuktan Gerdanlık Kolye Nasıl Yapılır

Merhaba hanımlar, Bu sefer sizlerele takı tasarımcılarının gözde gerdanlık kolye modellerinden birtanesi olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle benimde yapmaktan vaz geçmeyeceğim bir kolye modeli olucak. Çünkü model çok güzel ve oldukça gösterişli.

Sizlerde eğer yaparsanız sizinde yapmaktan vaz geçmeyeceniz modellerden bir tanasi olucaktır.

Evet kabul ediyorum boncuk renkleri uymadı ama bunun sebebi takı tasarımda yeni olduğum için olduğunu sanıyorum. Bunun için söz vermiyorum ama en kısa zamanda videoyu yenilemeye çalışacağım.

Hanımlar siz benim yaptığım boncuk renklerine bakmayın boncuk renklerini uyumlu renklerde yaparsanız modelin ne kadar güzel olduğu konusunda bana hak vereceğinizi düşünüyorum

Kolyenin yapılışında kullandığım 4 mm olan büyük mavi boncukların yerine diğer kullanacağınız 11/0 kum boncukların renklerine uygun bir renkte 4 mm kristal boncuk kullanırsanız modele daha faz şıklık katacaktır.

Yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken yerler ÖNEMLİ !  Üstte yapmış olduğum sıradaki büyük ( mavi ) boncukları sayılarına çok dikkat edin yani sayılı yapıp. Ben 80 tane yaptım bu sayı ortalama ölçülerde olduüu için sizlerede yeterli olacağını düşünüyorum. Ama daha uzun yada daha kısa yapmak isterseniz bu boncukların sayısını çift olması şartıyla artırabilir yada eksiltebilirsiniz.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin.

kum-boncuktan-gerdanlik-yapimi
      Bu modelin malzemeleri

  • 11/0 kum boncuğu
  • 4 mm kristal boncuk
  • Kum boncuğu iğnesi
  • Naylon ip, Not: ben 60numara oya ipi kullanıyorum
  •  Papağan klips

gerdanlik-yapimi-resimli-anlatim

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*