Boncuktan Gerdanlık Nasıl Yapılır

boncuktan gerdanlik-nasil-yapilir

Boncuktan Gerdanlık Nasıl Yapılır

Bu seferde sizlerle takıların vazgeçilmez modellerinde biri olduğunu düşündüğüm bir modelle devam edelim.

Videolarımı şimdilik telefonla çekiyorum bunun için kusura bakmayın ilerde bu sorunu muklaka çözeceğim, Anlamadığınız yerde facebook sayfamızdan bana ulaşın elimden geldiğince en kısa sürede geri dönüş yapıp sizlere yardımcı olacağım.

Hanımlar ben eflatun kum boncuk 4 mm beyaz boncuklardan yaptım ama siz başka renkler yapabilirsiniz. Model gerdanlık kolyeye daha yakın olduğu için bu modelin adınıda gerdanlık kolye olarak yazıyorum

Kolyenin Yapılışında dikkat edilmesi gereken yerler

Kolye toplamda 9 sıradan oluşuyor, ilk sırada 7 tane küçük boncukla başlıyoruz, ikinci sırada 8 tane üçüncü sırada 9 tane dördüncü sırada 10 tane beşinci sırada 11 tane altıncı sırada 12 tane yedinci sırada 13 tane sekizinci sırada 14 tane dokunzuncu sırada 15 tane kum boncukla kolyeyi bitiriyoruz.

Arzu edenler bilekliğinide yapıp takım halinde kullanabilirsiniz bilekliğinin yapılışı kolyeye göre biraz daha kolay sadece üç sıradan oluşuyor kalın bilekliklerden hoşlanıyorsanız bilekliği biraz daha kalın olsun diye siz bu sırayı artırabilir dört sıra hatta beş sıra bile yapabilirsiniz.

gerdanlik-nasil-yapilir

          Bu modelin malzemeleri

  • Tek renk 11/0 kum boncuğu
  • 4 mm boncuk
  • Kum boncuğu iğnesi
  • Naylon ip, Not: ben 60 numara oya ipi kullanıyorum
  •  Papağan klips


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*