Boncuktan Gözlük İpi Nasıl Yapılır

sarmasik-modeli-bilekligi

Boncuktan Gözlük İpi Nasıl Yapılır

Boncuktan gözlük ipi nasıl yapılır diye yazdım, Çünkü resimde olan kullandığım küçük siyah boncukların boyları çok küçük bunlar bit boncuk olarak geçiyor. Eğer sizde bu modelden gözlük ipi yapmak isterseniz küçük bit boncuk kullanmanızı tavsiye ederim çünkü gözlük ipi için bit boncuklardan daha güzel duruyor. Tabii bu benim görüşüm

Aşağıdaki videodanda hatırlacaksınız daha öncedende sizlerle bu modelden bileklik yapılışı paylaşmıştım. Onun için takı tasarımcılarının vaz geçilmez modeli olan sarmaşık modelinden ne isterseniz onu yapabilirsiniz. Takı yapmaya yeni başlayanlarında kesinlik öğrenmelerini tavsiye ediyorum sarmaşık modelini öğrenmelerini

Çok amaçlı olan bu modelden ne isterseniz onu yapabilirsiniz. Bileklik, Kolye, Küpe, hatta ben yapmadım ama yüzük yapanlar bile var isterseniz sizde deneyebilirsiniz.

Ama kolye, küpe, ve bileklik yapmayı düşünürseniz bit boncuk değil 11/0 numara miyuki yada kum boncuğu kullanın böylece yaptığınız takılar çok daha güzel duracaktır.

Not : Gözlük ipi yapmak isteyenlere uzunluğunu ben 90 cm olarak yaptım bu ölçü ortalama ölçüler olduğu için sizler içinde yeterli olacaktır.
sarmasik-modeli-bilekligi

Bu modelin malzemeleri

  • 11/0 Miyuki yada kum boncuğu
  • 4 mm büyüklüğünde herhangi bir boncuk
  • Gözlük ipi aparatı

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*