Boncuktan Harf Yapımı

boncuktan-harf-yapimi

Merhaba değerli takipçilerim, Bugün sizlerle aşağıda gördüğünüz gibi boncuktan harf çalışmasının yapımını paylaşacağım umarım en az sizde benim kadar beğenirsiniz.

Yapılışı oldukça kolay olan bu harf çalışmalarının nasıl yapılır diye merak edenler için hemen söylüyorum yapılışı tuğla tekniği ve takı tekniklerinde benimde çok sevdiğim teknikden bir tanesidir. Eğerki takı yapmaya yeni başladıysanız tuğla tekniğini başlarda biraz sevmeye bilirsiniz ama tuğla tekniğiyle bir kaç takı yaptıktan sonra sizlerinde tuğla tekniğini seveceğinizden eminim.

Şimdi gelelim aşağıdaki harflerin nasıl yapıldığına aşağıda şablonunu paylaştım şablonu telefonunuza yada bilgisayarınıza kaydetip istediğiniz zaman bakabilirsiniz. sizlere örnek olması olması için sadece ( A ) Harfinin şablonunu çizip paylaşıyorum çünkü A harfinin yapılışı nasılsa diğer harflerde aynı şekilde yapılıyor hatta başlangıçta olan boncuk sayıları aynı. Diğer harfleri yapmak için tek dikkat etmeniz gereken yer BONCUK RENKLERİNİ TAKİP ETMEK !!!   

Eğer harfleri yapmaya karar veripte Aşağıda şablondaki A harfini yaparsanız diğer harfleride mutlaka yapabilirsiniz.

Şablondan çıkaramıyorum diye düşünürsenizde sizlerle daha önceden paylaştığım sitemizde tuğla tekniğiyle yapılan bir çok videolu takı modeli var ama örnek olması için BU LİNKTE ki tuğla tekniğiyle yapılan bilekliğin başlangıcı gibi başlanıyor. Bundan sonrası yapacağınız harfe göre boncuk renklerini takip etmelisiniz.

Her takı yapmak isteyenlere bu harflerin nasıl yapıldığını öğrenmelerini kesinlikle tavsiye ediyorum Bu harflerden yaptınızda bir çok yerde kullanabilirsiniz. İster kolye ucu, İster bileklik, İster çanta süsü, Benim şuan aklıma gelmeyip sayamadığım bir çok şey yapabilir isteğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Yapamayıp takıldığınız yerlerde bana sosyal sitelerimizden yada yorum bölümünden ulaşabilirsiniz.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin

boncuktan-harf-yapimi

Bu modelin malzemeleri

  • 11/0 delika boncuk
  • Naylon ip, 20 lik misina ipide kullanabilirsiniz
  • Kum boncuğu iğnesi

boncuktan harf yapimi sablonu

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*