Boncuktan Kolay Bileklik Nasıl Yapılır

kolay-bileklik-yapimi

Boncuktan Kolay Bileklik Nasıl Yapılır

Takı yapmaya yeni başlayanlar için elleri alışmasını sağlayacak yapılışı oldukça kolay olan bileklik modellerinden bir tanesi.

Boncuktan kolay bileklik nasıl yapılır diye merak edenler yada arayanlar için işte sizlere boncuktan kolay bileklik yapımı. Aslında sizlerle paylaştığım bütün takıların yapılışı kolay ama bu bileklik modeli en kolay bileklik modellerinden bir tanesi.

Takı tasarımcıları çok iyi bilirler bende dahil bazen elimizde diğer takılardan arta kalan bir çok boncuk kalabiliyor ve biz bu boncukları ne yapıp ne yapmayacağımız düşünürünüz eğer benim gibi sizinde elinizde boncuklar kalıyorsa böyle yapılışı kolay bir bileklik yaparak değerlendirebilirsiniz.

Ama bazende sade ve hoş kibar bileklik modeli arıyoruz ve yapmak istiyoruz, işte böyle bir durumda bu kibar bileklik modelinden yapabilirsiniz. Kalın bileklik modellerinden hoşlanıyorsanızda bazı bileklik modellerinde olduğu gibi bu bileklik modelindende kalın bileklik yapabilirsiniz. Nasılmı? Resimde gördüğünüz gibi bilekliğin boyu sadece bileğe göre yapılmış ama siz bunu bileğinize üç defa dört defa hatta beş defa dolayacak kadar uzunlukta yapıp bilekliği kalınlaştırabilirsiniz. Hatta bu bahsettiğim modele benzer bir spor bileklik modeli paylaşmıştım sizlerle isterseniz buradan bakabilirsiniz.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin

kolay-bileklik-yapimi
         Bu modelin malzemeleri

  • Minik boy kum boncuğu
  • 5 mm kristal boncuk
  • Kum boncuğu iğnesi
  • Naylon ip, Miyuki ipi kullanabilirsiniz
  • Papağan klips

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*