Boncuktan Kolay Kolye Yapımı

kolye-yapilisi

Boncuktan Kolay Kolye Yapımı

Evet hanımlar, Sizlerle bu sefer yapılışı oldukça kolay olan boncuktan kolay kolye yapımını paylaşacağım sizlerle. Umarım beğenirsiniz ve işinize yarar.

Elinizde kalan farklı boylarda boncukları benimde yaptığım gibi bu kolyeden yaparak değerlendirebilirsiniz. Takı tasarımcıları çok iyi bilirlerki bende dahil elimizde farklı boylarda bir çok oncuk kalıyor bizde bu elimizde kalan boncukları ne yapmamız gerektiği hakkında aklımıza bir şey gelmiyor malesef 🙁 bende bumodeldeki gibi bir kolye olabilirmi diye denedim resimde çok fazla belli olmasada aslında oldukça güzel oldu. Sizlere bir fikir olur diye bende hemen sizinle paylaşmak istedim.

Bu yakarıda yazdıklarım takı tasarımcıları için geçerliydi. Siz takı yapmaya yeni başlayanlar tabiki sizde yapılışı kolay güzel bir kolye yapmak isterseniz bu kolyeden sizde yapabilirsiniz.

Ama daha düzgün durmasını istiyorsanız kum boncuğu, dahada düzgün durmasını istiyorsanızda miyuki delika boncuğu kullanın.

Kolyede benim yaptığım papatyaları daha sık yapıp, kullandığım 4 mm lik kırmızı boncukların yerinede 4 mm lik kristal boncuk kullanırsanız yaptığınız kolye çok daha güzel duracaktır.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin

kolye-yapilisi
         Bu modelin malzemeleri

  • 11/0 kumboncuğu
  • Yada bit boncuta kullanabilirsiniz
  • 4 mm kristal boncuk
  • Kum boncuğu iğnesi
  • Naylon ip, Miyuki ipi kullanabilirsiniz
  •  Papağan klips

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*