Boncuktan Kolay Küpe Nasıl Yapılır

boncuktan kolay kupe nasil yapilir

Boncuktan Kolay Küpe Nasıl Yapılır

Aldığım mesajlar ve maillerde küpe yapılışları neden fazla yer vermiyorsun diyenler için hem videolu olarak hemde küpe şemalarıyla artık yer vermeye çalışacağım.

Küpe yapılışlarına fazla yer vermememin sebebi küpe yapılışı hakkında çok fazla bilgim olmadığı için. Ama artık bende yavaş yaaş küpe yapabiliyorum umarım yaptığım küpe modellerinede beğenirsiniz ve işinize yarar.

Kendi yaptığım küpe modellerini videoya çekemesemde şablonlarını çizip paylaşıcam takı  şablonlarıda takı yapılış videoları  kadar öğretici ve anlaşılır olması için elimden geleni yapıcam, malzemelerin teknik detaylarını bilmediğim için kendi kullandığım malzemeleri, malzemeler listesine yazıyorum bilmediğim malzelerin teknik detaylarını yazmıyorum eksik kaldığım yerleri sizin beni bu konuda anlayışla karşılayacağınızı düşünüyorum, malzemeler.

Bu küpeyi yapmak isterseniz, kullanılan büyük boncukların adını bilmiyorum 🙁 Öğrendiğinde buraya yazacağım ama sizlere şimdilik yanlış bilgi vermek istemiyorum. Diğer kullanılan boncuklar 11/0 kum boncuğudur. Küpe olduğu içinde sert durması için 20 lik misina ipi kullanmanızı tavsiye ediyorum.

boncuktan kolay kupe nasil yapilir
             
           Bu modelin malzemeleri

  • 11/0 kum boncuğu
  • Uygun gördüğünüz ebatlarda çift delikli arpa boncuğu
  • Kum boncuğu iğnesi
  • 20 lik misina ipi
  • Küpe kilipsi

boncuktan kolay kupe nasil yapilir resimli anlatim

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*