Boncuktan Kullanışlı Yüzük Yapımı

boncuktan kullanışlı yuzuk yapimi

Merhaba değerli takipçilerim, Sizlerle bu gün bir önceki yazımdada belirtmiştim BU MODELİN yüzüğünü paylaşacağım diye. Yani bu yüzükten bir önceki yazımızda olan bilekliğe bu yüzükten yapabilirsiniz. Not: Bir sonraki yazımızdada bu modelin küpelerini paylaşacağım. Umarım beğenirsiniz.

Bu yüzüğün yapılışı ile bir önceki bilekliğin, bilekliğin orta kısımı ile yapılışı aynı olduğu için bu modeldeki yüzüğü bilekliğin yüzüğü diyorum. Sizinde benimle aynı düşüneceğinizden eminim bu yüzden bu son iki modeli aynı renkte boncuklarla yaparsanız takım yapabileceğinizi öneriyorum.

Öncelikle bu yüzüğün yapılışını videoya çekip bizlerle paylaşan takı tasarımcısı bayan çok teşekkür ediyorum. Yüzük gerçektende oldukça şık olmuş. Tabii şık durmasının başlıca sebeplerinden bir tanesi kullandığı boncuk renklerinin bir birine uyum sağlaması.

Eğer sizlerde sürekli takı yapmayı planlıyorsanız boncuk renklerinin bir birine uyum sağlaması üzerinde çok çalışmalısınız. Takıda renk uyumu gerçekten çok önemli. ( Ben bu konuda fazla başarılı değilim )

Yüzüğün yapılışı ilk bakışta zor gibi görünebilir fakat görünüşe bakıp aldanmayın gözünüz korkmasın tek zorluğu başına oturmak, Eğer yüzük yapmak istiyorsanız boncukları alın önünüze ve yapmaya başlayın o zaman ne kadar kolay olduğunu kendi gözlerinizle göreceksiniz.

Yapamayıp takıldığınız yer olursa bana sosyal sitelerimizden veya yorum bölümden ulaşabilirsiniz. Mümkün olan en kısa sürede geri dönüş yapacağım..

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin…

boncuktan kullanışlı yuzuk yapimi

Bu  modelin malzemeleri

  • 11/0 Kum boncuğu
  • 5 mm kristal boncuk
  • Kum boncuğu iğnesi
  • Naylon ip, veya 20 lik misina ipi kullanabilirsiniz

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*