Boncuktan Takı Seti Yapımı ( Kolyesi )

miyuki kolye yapimi

Boncuktan Takı Seti Yapımı ( Kolyesi )

Merhaba hanımlar, Bu sefer sizlerle boncuktan takı seti yapımı’nı paylaşacağım.

Hem bilekliğini hemde kolyesini yapıp takım halinde kullanabileceğiniz bu takı setinin önce kolyesinin yapılışını bir sonraki videodada bilekliğinin yapılışını paylaşacağım. Tabii boncuktan takı seti yapmak isteyenler için.

Ben bilekliği ve kolyesini set yaptım ama siz isterseniz kolyesinide bilekliğinide ayrı ayrı yapıp kullanabilirsiniz. Tercih tamamen sizin ben sizlere örnek olsun diye paylaşıyorum.

Özellikle özel günlerde kullanılmaya daha uygun olan bu kolyenin yapmayı düşünürseniz eğer kullandığınız boncukların renklerinin birbirine uyumlu olmasına kesinlikle dikkat edin, Kullandığınız boncukların renkleri birbirine uyumlu olursa o zaman kolye dahada güzel olacaktır.

Kolyeye daha farklılık katmak isterseniz eğer size bir kaç fikir sunayım, kolyenin uç kısımda benim kullandığım 4 mm kırmızı boncuğun yerine ( Büyük olan ) 4 mm kristal boncuk kullanabilirsiniz.  Bir diğe fikrim ise kolyenin ucunda 3 tane olan yeşil boncukların yerinede farklı takı aparakları kullanabilirsiniz.

BU MODELİN BİLEKLİĞİNİN YAPILIŞI

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin

miyuki kolye yapimi
        Bu modelin malzemeleri

  • 11/0 kum boncuğu
  • 4 mm kristal veya kum boncuk
  • Naylon ip,Boncuk ipi kullanabilirsiniz
  • Kum bonucuğu iğnesi
  • Papağan klips

 

5 Comments on Boncuktan Takı Seti Yapımı ( Kolyesi )

  1. Bir sey sorabilir miyim yaptiginiz ornekte ciceğin bir tarafinda bi sira beyaz diger tarafinda iki sira beyaz var ama hepsini yaptiginizda ciceklerin iki tarafindada iki sira beyaz var o nasil oldu ben anladim tam olarak?

  2. merhabalar.bende miyuki tarzi bileklik oruyorum kucuk kum boncuklarla calisiyorum.ipim bitince nasil yeni ip eklenir eski ip nasil yok edilir yardimci olabilir misiniz dugum atip yakma yapiyorum ama cirkin duruyor yani belli oluyor dugum dugumsuz bi teknik varmis sizin bilginiz varmi dir acaba tesekkur ederim

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*