Büyük Papatyalı Bileklik Yapılışı

buyuk papatyali bileklik yapimi

Büyük Papatyalı Bileklik Yapılışı

Yazının başlığında büyük papatyalı bileklik yapılışı yazdım ama ben bu bilekliği büyük boncuklarla yaptığım için büyük boncuklu bileklik yazdım. Siz bu bileklikten yapmak isterseniz illa banim yaptığım gibi büyük boncuklardan değil farklı boylarda boncuklardanda yapabilirsiniz.

Ama eğer elinizde varsa büyük boncuklarla yapmanızı tavsiye ederim çünkü büyük boncuklarla bileklik daha güzel duruyor. Bunu ben büyük boncuklarla yaptığım için söylemiyorum sizlerin en iyisini yapmanızı istiyorum.

Videoda olan bileklikle resimde olan bileklik farklı tek farkı videoyu çekerken yaptığım bilekliğin ortasındaki boncuğun rengi, siz hangisini beğenirseniz yaptığınız bilekliğin ortasındaki boncuğa o renkte boncuk kullanın resimde yaptığım bilekliği daha önceden yapmıştım. Daha sonra bilekliği çok beğendiğim için  videoya çekip hemen sizlerle paylaşmak istedim.

Yapılışı çok kolay olduğu için ödev içinde bu model bileklikten yapabilirsiniz. Elinizde markome ipi yoksa başka ipte kullanabilirsiniz naylon ip kullanmanız şartıyla. Mesela ayakkabı ipi gibi.

Benim takı tezgahım olduğu için sizlere yapılışını tezgahta gösteriyorum ama takı tezgahınızda yoksa üzülmeyin yinede yapabilirsiniz.

Videoda bilekliği kapatma kısımına taktığım büyük boncuklu ipi gergin duracak her hangi bir yere bağlayarak yapabilirsiniz. Ama sürekli takı yapıp satmayı düşünüyorsanız kendinize takı tezgahı elmanızı tevsiye ederim.

Yeni model takı yapılışlarında görüşmek dileğiyle.
buyuk papatyali bileklik yapimi
         Bu modelin malzemeleri

  • Makrome ipliği
  • 7 mm boncuk
  • 10 mm büyük boncuk

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*