Delika Boncuktan Fiyonklu Yüzük Yapımı

delika boncuktan yuzuk yapimi
delika boncuktan yuzuk yapimi

Bu yazımda sizlerle oldukça şık olan bu yüzüğün nasıl yapıldığını sizlerle paylaşacağım, yüzük yapmak isteyenlerin işlerine umarım işlerine yarar.

Hanımlar bu yüzük modelinde, takipçilerim belki anlarlar ama sizlerede söylüyorum, ilk delika boncuk çalışmam.

Her ne kadar sizlere bu modelinde yapıldığı gibi özellikle tuğla tekniği ile yapılan takı modellerinde delika boncuk kullanmanızı tavsiye etsemde ben bu modelden önce yaptığım sizlerle paylaştığım tuğla teknikleri takı modellerinde kum boncuk kullanmıştım, Bunun sebebi sürekli takı yapmıyor olmamdır.

Aşağıda resimdede gördüğünüz gibi delika boncuklarla tuğla tekniği ile yapılan takılan çok daha güzel duruyor. Eğer sürekli takı yapmayı planlıyorsanız tuğla tekniği ile yapılan takı modellerinde kesinlikle DELİKA DÜZ KESİM BONCUKLAR kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Bu fiyonklardan sadece yüzük değil bir çok şey yapabilirsiniz. Kolye ucu, Küpe, Toka süsü, AŞAĞIDAKİ RESİMDEKİ gibi bileklik, daha sayamadığım bir sürü şey, Ne için yapıp nerede kullanacağınız sizin yaratıcılığınıza kalmış.
Ayrıca videoda sonradan yaptığım ( üç boncktan olan kısım ) tek yüzük olarak kullanabilirsiniz. Bu şekilde yüzük olarak çok kibar duruyor.

Hemen şunuda belirteyim, önceden yaptığım fiyonku ben yüzük kordonuna diktim ama siz bunun için bir yapıştırıcıda kullanabilirsiniz.

Diğer yüzük modellerimize bakmayı unutmayın..

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin..

delika boncuktan yuzuk yapimi
delika boncuktan yuzuk yapimi

Bu  modelin malzemeleri

  • İki farklı renkte 11/0 delika düz kesim boncuk
  • Naylon ip yada 20 lik misinada kullanabilirsiniz
  • Kum boncuğu iğnesi
tugla teknigi ile bileklik
tugla teknigi ile bileklik

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*