Doğal Taşlı Kolye Yapımı

dogal-tasli-kolye-yapimi

Doğal Taşlı Kolye Yapımı

Hadi bu sefer sitede olan takı tasarımlarından biraz farklı bir model yapalım. Doğal taşlarla çalışalım

İsterseniz resimdeki gibi turkuaz renginde ( benim en sevdiğim renklerden bir tanesi 🙂 ) isterseniz farklı renklerde yapabileceğiniz kolye ucu ve küpe modeli, açıklamalı anlatılmış şablonda etrafına sekiz kristal boncuk gelicek şekilde anlatımlı ama siz elinizdeki doğal taşların büyüklüğüne göre bunun sayısı azaltıp yada çoğaltabilirsiniz.

İster şablondaki gibi hem kolye ucu hemde küpelerini yaparak takım halinde kullanabilirsiniz isterseniz tek yapıpda kullanabilirsiniz. Hatta yüzüğünü bile yapabilirsiniz.

Şu anda elimde doğal taş yok malesef ama doğal taş aldığımda yapacağım yüzük modellerinden bir tanesi. Yani bu modellden ilerleyen günlerde yüzük yapacağım. Eğer sizde bu modelin yüzük yapımını merak ediyorsanız beni takipte kalın

Bu modeli takı yapmaya yeni başlayanlar için yapması biraz zor gelebilir ama daha önceki paylaştıdığım takı videolarından bir kaç model takı yapıp elleri biraz alıştıktan sonra bu modelide rahatlıkla yapabilirler, Görünüşü sizi yanıltmasın aslında bu modelinde yapılışı oldukça çok kolaydır.

dogal-tasli-kolye-yapimi


Bu modelin malzemeleri

  • Tek renk 11/0 kum boncuğu, miyuki yada delika boncuğuda kullanabilirsiniz
  • 6mm yuvarlak çek kristal boncuğu
  • Kum boncuğu iğnesi
  • Naylon ip, yada 20 lik misina kullanabilirsiniz
  • Doğal taş, farklı boyutlarda olabilir
  • Küpesinide yaparsanız küpe klipsi
dogal-dasli-kolye-ucu-yapimi

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*