En Güzel El Yapımı Kolye Modelleri

En Güzel El Yapımı Kolye Modelleri

Evet hanımlar işte sizlere en güzel el yapımı kolye modelleri’nden bir tanesinin daha yapılış videosunu paylaşıyorum.

Tabiki bütün paylaştığım kolye modellerinin hepsi güzel ama özellikle bir kaç tanesi dahada güzel diyebilirim sizlerde bu modellerin hangi modeller olduğunu tahmin edebiliyorsunuzdur bu kolye modelide onladan bir tanesi.

Özellikle özel günler için kullanmaya daha uygun bir kolye modeli olduğu için bu özel günlerde elbiselerimize uygun takı bulamadığınızda elbisenize uygun renkte boncuklarla kendinize bu modeldeki gibi bir kolye yapabilirsiniz.

Hanımlar resimdede gördüğünüz gibi kolyenin yaprakları yedi taneden oluşuyor ama siz isterseniz yedi tane yerine beş tane yaprakda yapabilirsiniz. Tabii arka tarafını daha uzun yapmak şartıyla.

Kolyede yaprakların içinde olan benim kullandığım büyük 4 mm lik beyaz kum boncukların yerine 4 mm lik kristal boncukta kullanabilirsiniz. Ve koyenin kapatma kısımına  kolyenin içindeki boncuklara uygun renkte 7 mm lik büyük boncuktan klips yaptım. Ama benim sizlere tavsiyem daha sağlam olması için papağan klips takın.

Son bir tavsiye sizlere böyle kolye modellerini yaparken misina ipi kullanmayın naylon takı ipi kullanın ( boncuk ipi kullanabilirsiniz ) böylece yaptığınız kolyeler daha güzel duracaktır.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin

en güzel el yapimi kolye modelleri

        Bu modelin malzemeleri

  • İki farklı renkte 11/0 kum boncuğu
  • 4mm boncuk
  • Naylon ip, Boncuk ipi kulllanabilirsiniz.
  • Kum bonucuğu iğnesi
  • Kapatmak için papağan klips yada benim yaptığım gibi uygun renkte büyük boncuk kullanabilirsiniz

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*