Fatma Ananın Eli ( Kolye Ucu Yapımı )

fatma-ananin-eli-kolye-ucu-yapimi

Fatma Ananın Eli ( Kolye Ucu Yapımı )

Benimde uzun süredir yapmayı düşündüğüm Fatma ananın eli modelini, Takipçilerimden gelen yoğun isteklerden dolayı sonunda bende bu modeli yaptım. İsteyen arkadaşların umarım işlerine yarar.

Peki fatma ananın elini bir sürü değişik modelleride var naden böyle sade bir model yaptınız diyenler için ilk olarak her zaman sadelikte yana olduğum için ikinciside diğer modeller ya çok küçük yada çok büyüktü bu benim yaptığım çok küçükte değil çok büyükte değil orta ölçülerle dolayısıyla bu modelle ben kolye ucu yaptım ama siz ister kolye ucu, İster bileklik, İster şahmerah bileklik ve daha bir çok şey yapabilirsiniz.

Modeli ilk defa severek ve beğenerek yaptım umarım sizlerde beğenirsiniz. Anlaşılır olması için yapılışında bir tane boncuk atlamadım, bunun içinde video biraz uzun oldu sizi sıktıysam kusara bakmayın.

Peki ben kolye ucunu yaptım ama neye takıcam diye düşünmeyin kendimce sizlere bir kaç fikir veriyim, kullanmadığınız her hangi bir kolyenin zincirine takabilirsiniz, isterseniz tek sıra boncuk dizip ona takabilirsiniz, isterseniz  daha spor durması için benim yaptığım gibi kalın naylon bir ipinede takabilirsiniz. isterseniz yeni yaptığımız kolye ucu ve kolye kordonu videomda kolye kordonu yaptım ondanda yapabirsiniz.

fatma-ananin-eli-kolye-ucu-yapimi
        Bu  modelin malzemeleri

  • Beş farklı renkte 11/0 kum boncuğu
  • Naylon ip yada 20 lik misinada kullanabilirsiniz
  • Kum boncuğu iğnesi

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*