Gerdanlık Kolye Nasıl Yapılır

gerdanlik-kolye-yapimi

Gerdanlık Kolye Nasıl Yapılır

Resimde ve videodada gördüğünüz gibi oldukça şık bir gerdanlık kolye modeli, eminimki her takı tasarımcısının yapmak istediği modellerden bir tanesi, bende uzun zamandır bu modeli yapmak istiyordum ama kısmet bu güneymiş, kabul etmek lazım model biraz uğraştırıyor ama uğraştığınıza değer.

Modelden kaynaklı olarak video biraz uzun sürdü bu yüzden kusura bakmayın, Kolyenin dökümlü ve düzgün durmasını istiyorsanız iple yapmanızı tavsiye ederim bana kalırsa bütün takıları iple yapalım derim ama bazı modellerde misina ipini kullanmak gerekiyor.

Dikkat edilmesi gerektiren yerler : Üst bandı yaparken yani kilips takılan yerleri bir tarafına kilips takıp devam ettikten sonra videodada görüldüğü gibi diğer tarafını kilipsle kapatmayın, çünkü üst bandın sayıları tutmaya biliyor, ben üst bandı 22 tane yaprağa göre yaptım bu ortalama ölçülerdir siz daha kısa yada daha uzun yapabilirsiniz, ama daha uzun yapmanızı tavsiye etmem hatta 22 tane bile uzun oldu ama daha kısa yapacaksanız 20 tane yaprak yapın yani yaprakların çift olması gerekiyor, her sırada yapraklarda bir tane boncuk arttırarak devam edin, model çok uzun olduğu için sadece 1. sıranın başlangıcı ve sonunu 2. sıranın başlangıcınu ve sonunu son sıranın başlangıcını ile sonunu çektim her sıranın başlangıcını ve sonunu videoda 2. sıradaki gibi yani videoda 19:10. dakikada sıraların başlangıcı sonunuda videoda 25:45. dakikadaki gibi yapın.

Eksiklerim olduysa kusura bakmayın. Anlamadığınız yer olursa yorum bölümünden ve facebook sayfasından bana ulaşabilirsiniz
  gerdanlik-kolye-yapimi
Bu  modelin malzemeleri

  • Farklı renklerde 11/0 kum boncuğu
  • Kum boncuğu iğnesi
  • Naylon ip, : ben 60 numara oya ipi kullanıyorum
  • Papağan kilips

2 Comments on Gerdanlık Kolye Nasıl Yapılır

  1. Buena tarde, muy hermoso el collar, ya lo hice….sentí mucha emoción. Quisiera preguntar cómo serían los aretes para éste collar. Gracias y espero que me contesten. Feliz tarde. Saludos desde Cali, Colombia.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*