Gözlük İpi Bileklik ve Kolye Yapımı

gozluk ipi bileklik kolye yapimi

Merhaba değerli okurlarım ve takipçilerim. Sizlerle bu gün de yazının başlığındada belirttiğim gibi bu modelden ister gözlük ipi, İster bileklik, İstersenizde kolye yapabilirsiniz. Hatta küpe bile yapabilirsiniz.

Gözlük ipi yapmak isterseniz ortata kullanılan 8 mm siyah büyük boncukları daha küçük kullanırsanız daha kibar ve daha güzel olacaktır. Tabii 8 mm lik boncuk yerine daha küçük boncuk kullanırsanız, kenarında kullanılan sarı boncukların sayısınıda kullandığınız boncuğa göre azaltmanız gerekecektir. Onların sayısınıda kullandığınız büyük boncuğun kenarına göre göz kararınca ayarlayabilirsiniz. Şunuda belirteyim gözlük ipi için 90 cm uzunluğuda yapmanız yeterli olacaktır. Ayrıca diğer GÖZLÜK İPİ VİDEOLARI ve GÖZLÜK İPİ ŞABLONLARI na göz atmayı unutmayın

Bileklik yapmak istersenizde isterseniz bilekliğinize normal bileklik boyuna göre tek sıra olarak yapabilir, İstersenizde bileğinize BU LİNKTEKİ BİLEKLİK de olduğu gibi üç daya dört defa dolayacak kadar uzunlukta yapabilirsiniz. Hatta bileğinize dört defa yada beş defa dolayacak kadar uzunkta yaparsanız. Hem bileklik hemde kolye olarak kullanabilirsiniz.

Küpe yapmak istersenizde bence dört tane büyük boncuk boyu yeterli olacaktır. Tabii tercih sizin istediğiniz uzunlukta yapıp kullanabilirsiniz. Ne yapıp kullanacağınız size kalmış ama ne yaparsanız yapın oldukça güzel duracağından eminim. Yapılışı oldukça kolay olduğu için özellikle takı yapmaya yeni başlayanlar ellerini takı yapmaya alıştırmak adına böyle kolay takılar yapabilirler.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin…

gozluk ipi bileklik kolye yapimi

Bu modelin malzemeleri

  • 11/0 kum boncuğu
  • 8 mm inci veya başka bir boncuk
  • Kum boncuğu iğnesi
  • Naylon ip, Miyuki ipi kullanabilirsiniz
  • Ne yapacaksınız onun klipsi kullanın

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*