Gözlük İpi Nasıl Yapılır

gozlük ipi nasil yapilir

Gözlük İpi Nasıl Yapılır

Bu seferde sizlerle yeni bir tane daha gözlük ipi modeli paylaşacağım. Umarım beğenirsiniz ve gözlük yapmak isteyenlerin işlerine yarar.

Gözlük ipi nasıl yapılır diye merak edenler için işte merakınızı gidericek oldukça kolay gözlük ipi yapımı. Tabiki sizlerle paylaştığım diğer gözlük ipi modellerindede olduğu gibi bu gözlük ipi modelindende istediğinizi yapabilirsiniz.

İstediğinizi yapabilirsiniz derken yani ister bileklik, isterseniz gözlük ipi, istersenizde kolyede yapabilirsiniz. Bunların nasıl yapıldığını aşağıda size tarif edeceğim.

Gözlük ipi yapmak isterseniz, Papatyaları ister benim yaptığım gibi yapın, isterseniz aralarındaki benim kullandığım kemik rengi boncukların sayılarını daha az kullanarak papatyaları daha sık yapabilirsiniz.

Bileklik yapmak isterseniz, Ki ben yapmanızı tavsiye ediyorum oldukça kibar duruyor. Bu sefer papatyaların arasında benim kullandığım kemik rengi boncuklardan hiç kullanmayın.

Kolye yapmak isterseniz, Aynı bilekliğinin yapılışı gibi papatyaların aralarında hiç boncuk kullanmayın. Buna benzer bir tane ince kolye modeli paylaşmıştım daha önceden sizlerle bir göz atarsanız size nasıl kolye yapacağınıza dair için ilham olabilir. ÖNCEKİ İNCE KOLYE MODELİ İÇİN TIKLAYINIZ

Not : Eğer gözlük ipi yapmak isterseniz ben gözlük ipinin boyunu 90cm uzunluğunda yaptım bu uzunluk ortalama ölçülerde olduğu için sizin içinde yeterli olacaktır.

gozlük ipi nasil yapilir
Bu modelin malzemeleri

  • 11/0 kum boncuğu
  • Kum boncuğu iğnesi
  • Naylon ip, Boncuk ipi kullanabilirsiniz
  • Gözlük ipi aparatı

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*