Gözlük İpi Yapımı

gozluk ipi modeli ve yapimi

Gözlük İpi Yapımı

Benden gözlük ipi modeli isteyen bayanlar ! Bu gözlük ipi modeli işinize yarayacağını düşünüyorum. Umarım beğenirsiniz.

Bu modelin resimini gördüğümde çok farklıydı nazar boncuğu görünümüyle alakası bile yoktu ben sadece boncukların renklerini değiştirdim ve ortaya böyle nazar boncuklu gözlük ipi modeli çıktı.

Yaparsanız eğer sizde fark edeceksinizki bu modeldeki gözlük ipi yapılışıyla önceki paylaştığım gözlük modellerinin bir kaç tanesinin yapılışları aynı mesela bunun gibi tek farkı boncukların renklerini değiştirdim.

Gördüğünüz gibi bir tane yapılış tekniğiyle bir çok model yapılabiliniyor. Ben şimdilik bu kadar model çıkarabildim ilerleyen zamanlarda farklı bir model gelirse aklıma mutlaka burada sizlerle paylaşırım.

Sizin aklınaza gelen farklı bir model olursa sizde yorum bölümünden benimle paylaşırsanız sevinirim.

Tabi bu modelide sadece gözlük ipi olarak görmeyin bileklik ve kolyede yapabilirsiniz. Hatta  bu modelin aynısından farklı renklerde bir tane bileklik yapmıştık. Belki size bir fikir olur.

Eğer gözlük ipi yaparsanız ben gözlük ipinin boyunu 90cm uzunluğunda yaptım bu ölçülerde ortalama ölçüler olduğu için sizin içinde yeterli olacaktır. Not: Gözlük ipinin uçlarına mutlaka gözlük ipi aparatı takın.

gozluk ipi modeli ve yapimi

      Bu modelin malzemeleri

  • 11/0 kum boncuğu
  • Kum boncuğu iğnesi
  • Naylon ip, Boncuk ipi kullanabilirsiniz
  • Gözlük ipi aparatı

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*