Hapishane İşi Kolye Yapımı

hapishane isi kolye yapımı

Merhaba değerli takipçilerim, En çok yapmak isteyipte sizlerle paylaşmak istediğim takı tekniklerinden birisi hapishane işiyiydi. Belki ilerde kendi yapmış olduğum hapishena işi teknikleri paylaşabilirim. Ama şimdilik diğer takı tasarımcı bayanların yapıp yapılışlarını bizlerle paylaştığı hapishane işi takı yapılışlarını sitemize ekliyorum. Umarım beğenirsiniz ve işinize yarar.

Bu hapishane işi kolye yapımı’ndan ( Modelinden )  Benimde olduğu gibi birçok takı tasarımcısının ya yaptığı yada yapmak isteyeceği modellerden bir tanesi olduğunu düşünüyorum. Öyleki takı yapmaya yeni başlayanlar bile yapmak isteyeceklerdir.

Yapılışı ilk görünüşte zor gibi gelebilir ama hemen hemen her bayanın tığla mutlaka birşeyler yapmıştır. Eli tığ tutan herkes rahatlıkla yapabilir. Başlarda belki biraz zorlanabilirsiniz ama zamanla sizlerde bu kolyeden yapabilirsiniz.

İlk başlarda hapishane tekniği ile yapılan daha kolay modellerden yapıp eliniz alıştığında bu kolyeyi daha rahat yapabilirsiniz. Sitemizde çok fazla hapishene tekniği ile yapılan takı modeli yok. Bundan sonra hapishene işi ( Hapishane tekniği ) takı yapılışlarınada yer vermeye çalışacağım. Takipçilerim belki hatırlarlar ama sitemize yeni geldiyseniz sizede hatırlatayım önceki sizlerle paylaştığım takı şablonlarında bir tane takı şablonu paylaşmıştım HAPİSHANE İŞİ TAKI ŞABLONU İÇİN TIKLAYINIZ Eğer hapishene tekniği ile takı yapmayı düşünüyorsanız bu şablon çok işinize yararyacaktır. Çünkü hapishane tekniği ile yapılan takılarn hepsinin yapılış mantığı bu şablondaki gibidir. Tek modele göre boncuk dizilim sayılarıdır. İlerleyen zamanlarda Hapishane işi takılarda boncuk dizilimleriyle alakalı bilgilerede yer vermeye çalışacağım. Beni takipte kalın.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin.

hapishane isi kolye yapımı

Bu modelin malzemeleri

  • 10/0 kum boncuğu
  • 21 numara tığ
  • 60 dantel ipi

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*