İncili Bileklik Yapımı

incili bileklik yapimi

Merhaba hanımlar bugün sizlerle çok beğendiğim bir bileklik modelinin yapılış videosunu paylaşacağım umarım sizde en az benim kadar beğenirsiniz.
Bu modelden her ne kadar bende bileklik yapmak istesemde yapamadım, Yapamadım derken video çekmek uzun sürdüğü için kendim yapıp kendi yaptığımı sizlerle paylaşamadım demek istedim. Ben yapamadım ama sizler aşağıda paylaştığım videoyu izleyerek yapabilirsiniz. Videonun içeriği yabancı ama yapmak isteyenler için videonun içeriğinin yabancı yada türk olması önemli olmadığını düşünüyorum.

Sizlere hatta bu model den mutlaka bileklik yapmanızı tavsiye ediyorum çünkü model oldukça kullanışlı hemde çok şık va zarif duruyor. Şunuda söyleyebilirim bilekliğini yapmakya karar verdiyseniz sizlere takım olması için küpelerinide yapmanızı tavsiye ederim hem küpesi hemde bilekliğiyle yaptığınız takı çok daha güzel duracaktır.

Küpelerinide yapayım diye düşünürseniz eğer bilekliğinde kullanılan büyük inci boncukları üç tane kullanınız isteğe göre daha uzunda yapabilirsiniz ama üç tane büyük boncuk yapmanız yeterli olacaktır. Elinizde varsa küpelerini yaparken büyük boncukları küçükten büyüğe doğru üç farklı boyutta inci boncuk kullanırsanız küpeleriniz çok daha şık duracaktır. Tabii aralarında çok fazla mm olmaması şartıyla.

İster takım halinde hem küpesini hemde bilekliğini, isterseniz sadece bilekliğini yapın her iki şekildede çok güzel duracaktır.. Peki benim elimde inci boncuk yok bu bileklikten yapamacakmıyım diye düşürseniz üzülmeyin inci bileklikte kullanılan inci boncukların büyüklüğünde elinizde olan farklı boncuklarda kullanabilirsiniz.

Videoyu bizlerle paylaşan bayan takı tasarımcısı bayana çok teşekkür ederiz..

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin…

incili bileklik yapimi
Bu modelin malzemeleri

  • 11/0 kum boncuğu
  • 10/0 kum boncuğu
  • 8 mm inci boncuk
  • Naylon ip, Miyuki ipi kullanabilirsiniz
  • Kum Boncuğu İğnesi

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*