Kalın Bileklik Yapımı

kalin bileklik yapimi

Kalın Bileklik Yapımı

Kalın bileklik yapmak isteyenlerin umarım işlerine yarar. Sizlerle sürekli sade bileklik yapımı paylaşıyorum bu sefer de değişik olsun cıvıl cıvıl bir bir model paylaşayım dedim. Beğenilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.

Bilekliği ben kum boncuklardan yaptım tabii sizde kum boncuklardanda yapabilirsiniz ama daha düzgün olmasını istiyorsanız miyuki delika boncuklarla yapmanızı tavsiye ederim. Ortada kullandığım kristal boncukların yerinede elinizde olan farklı boylarda farklı boncuklar kullanabilirsiniz.

Yapmayı düşünürseniz eğer iki tarafta tuğla tekniğiyle yapılan kısımı yaptıktan sonra birleştirme kısımını istediğiniz boyda yapabilirsiniz. Yazı başlığına kalın bileklik yapımı yazdım ama isterseniz bilekliği daha incede yapabilirsiniz.

Hanımlar bu modelden çok güzel bir küpede yapabilirsiniz. Nasılmı ? tuğla tekniğiyle yapılan kısım yani bileklikte olan her iki kenarını yaptıktan sonra aynı bileklikdeki gibi boncuklar dizerek. ama bilekliğin içinde olan büyük boncukları küpeyi yapmak için dizdiğiniz boncukların uçlarına getirirseniz çok daha güzel olacaktır. Sizlerle daha önceden paylaştığım buna benzer bir küpe yapılışı paylaşmıştım belki sizlere yardımcı olur

Küpesinin yapılabildiği gibi kolyesinide yapabilirsiniz. Gene aynı şekilde bileklikte tuğla tekniğiyle yapılan kısımdan iki tane yapıp birleştirme sırasında her sırada boncuk sayısını artırarak çok şık dökümlü bir kolyede yapabilirsiniz.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin

kalin bileklik yapimi

Bu modelin Malzemeleri 

  • 11/0 kum boncuğu veya miyuki boncuk
  • 5 mm ve 4 mm kristal boncuk
  • Naylon ip, Miyuki ipi kullanabilirsiniz.
  • Papağan klips

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*