Kalp Modeli Kolye Ucu Yapılışı

kapl modeli kolye ucu yapilisi

Merhaba değerli okurlarım, Bu gün de sizlerle yapılışı oldukça kolay olan kalp modeli kolye ucu yapılış videosunu paylaşacağım. Umarım beğenirsiniz.

Yapılışı oldukça kolay olduğu için takı yapmaya yeni başlayanlar ellerinin alışması için böyle kolay takı modellerinden yapmalarını kesinlikle tavsiye ediyorum. Sizlerle paylaştığım takı yapılışlarında hepsi için demiyorum ama böyle kolay modelleri yaparak başlarsanız zamanla eliniz takı yapmaya alışacak daha zor modelleri zamanla kendiliğinizden yapabilecek hale geleceksiniz.

Sadece takı yapmaya yeni başlayanlar değil sürekli takı yapanlarda ellerinde kalan az sayıda boncukları böyle az boncuk giden kolye uçları yaparak değerlendirebilirler.

Hanımlar paylaştığım takı yapılışlarında sizlere genelde naylon ip kullanmanızı tavsiye ediyorum ama bu kolye kolye ucunu yapmayı düşünürseniz sert durması için 11/0 kum boncuklardan ( Kolyenin içindeki küçük boncuklar ) geçecek kalınlıkta takı teli kullanmalısınız. Naylon ip kullanırsanız olmaz..!!

Kolyede kullanılan boncuk sayılarını az yada daha çok kullanarak daha büyük yada daha küçükde yapabilirsiniz. Hatta kolye ucunu yapmaya karar verirseniz boncukları daha az sayıda kullanıp yani daha küçük yapıp küpelerinide yapıp takım halidede kullanabilirsiniz. Bu şekildede güzel ve kibar bir takı seti yapmış olursunuz.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin…

kapl modeli kolye ucu yapilisi

Bu modelin malzemeleri

  • 11/0 kum boncuğu
  • 3 mm kristal boncuk
  • Takı teli ( 11/0 numara boncukların içinden geçecek kadar kalınlıkta )

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*