Kolye Ucu Ve Kolye Kordonu Yapımı

kolye-ucu-ve-kolye-kordonu-yapimi

Kolye Ucu Ve Kolye Kordonu Yapımı

Bir önceki yazımda paylaştığım Kristal boncuklu bileklikliğe kendimce böyle bir kolye ucu yaptım. Çokta güzel uyduğunu düşünüyorum eğer sizde beğenirseniz yapabilirsiniz.

Bir sonraki yazımdada bu modelin küpesini paylaşaşacağım beni takipte kalın.

Kolye ucunu ben üç tane papatya olarak yaptım ama daha büyük kolyelerden hoşlanıyorsanız papatyaların sayısı çoğaltarak dahada büyük yapabilirsiniz. Kolyeyi büyütmek isterseniz benim yaptığım resimde ve videoda iki papatya olan kısıma üç papatya, bir altına iki papatya, bir altına bir papatya yapıp böyle büyütebilirsiniz.

Ayrıca sizde bilirsinizki bir çok kolye ucu yapıyoruz ve bu yaptığımız kolye uçlarına istediğimiz gibi kolye kordonu bulamıyoruz, işte böyle bir durumda sizlere fikir amaçlı bu modelde benimde yaptığım gibi sizde yaptığınız kolye uçlarına uygun renk boncuklarla bu modeldeki kolye kordonu gibi bir kordon yapabilirsiniz.

Değişik ve kibar bir modelde gözlük ipi yapmak isteyenlerede kolyenin kordon kısımından gözlük ipide yapabilirsiniz, gözlük ipi yapılışları arşiv sayfamıza bu kordonuda ekleyebilisiniz.

Sizlerde görüyorsunuzki bir modelden bir çok farklı modeller çıkarabiliyoruz ortaya bunları çağalmak tamamen sizi kalmış bu modelden neler yapabileceğiniz hakkında aklıma gelenler şimdilik bu kadar.

Yapmak isteyenlere kolay gelsin

kolye-ucu-ve-kolye-kordonu-yapimi
    Bu  modelin malzemeleri

  • 6 mm kristal boncuk
  • 11/0 kum boncuğu
  • Naylon ip, Not: 60 numara oya ipi kullanıyorum
  • Papağan klips
  • Kum boncuğu iğnesi

2 Comments on Kolye Ucu Ve Kolye Kordonu Yapımı

  1. Elinize sağlık çok güzel olmuş.Bordo renkli takıyı yapmak istiyorum.yanlış boncuk aldım 4mm boncuktan olurmu.videonuzu gösterdim 4mm boncuk dediler.ve aldım.cevap yazarsanız sevinirim

  2. Merhaba Gülçin hanım, Takı yapmayı ben kendim öğrendiğim için sizlere yanlış bilgi vermemek adına aldığım her malzemeleri özellikle mutlaka soruyorum bu kolyedeki kullandığım kristal boncuklarında 6 mm olduğunu söylediler 4 mm boncuklar çok küçük olur. Koley gelsin SEVGİLER

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*