Kolye ve Bileklik Şablonu

kolye-ve-bileklik-yapimi

Kolye ve Bileklik Şablonu

Bu modelin farklı bir şekilde yapılışını önceki yazılarımda videolu olarak sizlerle paylaşmıştım. O zaman bu modelin bu kada kolay yapıldığını bilmiyordum buluncada şablonunu revize edip hemen sizlerle paylaşmak istedim. Her iki şekilden birinde hangisini yapamak kolayınıza geliyorsa o şekilde yapın VİDEOLU YAPILIŞI İÇİN TIKLAYIN

Yazının başlığına kolye ve bileklik şablonu yazdım ama siz kolye ve bileklikten daha fazlasını  yapabilirsiniz. Ben bu teknikle sadece uzun ve kibar bir kolye yapmıştım. Ama siz ne yapmak istiyorsanız onu yapabilirsiniz. Gözlük ipi, Kolye, Bileklik, Hatta küpe bile yapabilirsiniz.

Kolye yapmak isterseniz benim yaptığım benim yaptım gibi uzun bir kolye yapmanızı öneririm. Bileklik yapmak istersenizde isterseniz BU LİNKTEKİ gibi bileğinize bir kez dolayacak kadar uzunlukta istersenizde BU LİNKTEKİ gibi bileğinize beş yada altı defa dolayacak kadar uzunlukta yapalirsiniz ama benim önerim bileğinize beş yada altı defa dolacak kadar uzunlukta yapmanız oldukça şık duruyor. Küpe yapmak istersenizde üç papatya üç tanede aralarından yapmanız yeterli olacaktır. Küpe klipsini Papatyanın üstüne gelecek şekilde yapınız.

Gözlük ipi yapmak isterseniz eğer ben gözlük ipi boylarını 90 cm uzunluğunda yapıyorum bu ölçü ortalama ölçüler olduğu için sizeler içinde bu uzunluk yeterli olacaktır.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin

kolye-ve-bileklik-yapimi
Bu modeli malzemeleri

  • 11/0 kum boncuğu
  • Ne yapıcaksanız onun klipsi
  • Kum boncuğu iğnesi
  • Naylon ip, Miyuki ipi kullanabilirsiniz

kolye-ve-bileklik-semasi

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*