Kolye ve Bileklik Şeması

bileklik-yapimi

Kolye ve Bileklik Şeması

Hem kolye hemde bileklik yapabileceğiniz bir modellerden bir tanesi, O yüzden yazının başlığına kolye ve bileklik şeması yazdım.

Çok beğendiğim bu modele aslında videosunu çekmeyi çok istemiştim ama kısmet değilmiş, Söz vermiyorum ama ilerleyen günlerde belki bu modelin yapılış videosunu çekebilirim. Ama sizin videoyu beklemenize gerek yok aşağıda paylaştığım şemasıylada gayet rahatlıkla yapabilirsiniz. Şemasından yapmak için tek yapmanız gereken çizgiyi takip etmek.

Bileklikte kullanılan boncuk renklerinden kaynaklı sanırım model çok güzel duruyor ben bu modelden yapamadım ama size kesinlikle yapmanızı tavsiye ediyorum. Tabii sizde resimdeki gibi bir boncuk renklerinin bir birine uyum sağlamasına dikkat edin.  Boncuk renklerini bir birine uyumlu yaparsanız yaptığınız kolye yada bileklik çok daha güzel duracaktır.

Kapama yerine bizim genelde kullandığımız diğer takılardaki gibi papağan klips yerine kurdela takılması takıya ayrı bir hava katmış tabii bu benim düşüncem. Siz sterseniz resimdeki gibi kapama yerine kurdela takın istersenizde diğer takılarda kullandığımız gibi papağan klips takın. Ama özel günlerde kullanmak için yaparsanız sizlere kurdela takmanızı tavsiye ederim.

Yapasanız eğer dikkat etmeniz gereken yerler kapama kısımına takılan kurdelayı yaptığınız bileklik yada kolyenin içi boş olacağından kurdelayı içinden geçirirseniz daha sağlam olacaktır.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin

bileklik-yapimi
       Bu modeli malzemeleri

  • 4 mm kum  boncuğu
  • 3 mm kum boncuğu
  • 11/0 kum boncuğu
  • Naylon ip, Miyuki ipi kullanabilirsiniz
  • Papağan klips, Yada resimdeki gibi kurdelada kullanabilirsiniz
  • Kum boncuğu iğnesi

bileklik-semasi

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*