Kolye Yapımı

kolye yapimi

Kolye Yapımı

Hanımlar bu sefer sizlerle güzel bir kolye yapımı’nı paylaşacağım. Resimde ve videodada gördüğünüz gibi belki takı tasarımcıları tarafından unutulan bir model olabilir ama unutulmaması gereken kolye modellerinden bir tanesi. Benim sizlere tavsiyem sürekli takı yapmayı düşünüyorsanız eğer kolye modelleri arşivinizde tutmanız.

Günlük kullanmak için kolye yapmak isterseniz bu modeli resimde gördüğünüzden daha dar yapabilirsiniz. Nasılmı ? İşte cevabı : Kolyenin içinde olan benim yaptığım sarı boncuklardan küçük papatyalar resimde gördüğünüz gibi 4 tane var tek yapmanız gereken bu 4 tane küçük sarı boncuk papatyaların sayısını azaltmak yani 2 tane yapmanız. daha büyük isterseniz 3 tane de yapabilirsiniz.

Bu kolyeden özel günleriniz içinde kolye yapabilirsiniz. Nasılmı ? İşte cevabı üsttede size açıkladığım gibi bu seferde küçük sarı boncuk papatyaların sayısını çoğaltmak. Küçük sarı boncukları resimde 4 tane yapılmış sarı boncuklu papatyaları 6 tane yaparsanız o zaman kendinize veya yapıp satmak için özel günlerde kullanılan bir gerdanlık kolye yapmış olursunuz.

Son bir fikir kolyenin tam ucuna gelen siyah boncukların yerine farklı takı aparatları kullanarakta kolyeyini görünümünü dahada zenginleştirebilirsiniz.

kolye yapimi

       Bu modelin malzemeleri

  • 11/0 kum boncuğu
  • Naylon ip, Boncuk ipi kullanabilirsiniz
  • Kum boncuğu iğnesi
  • Papağan klips

boncuk kolye sablonu

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*