Kolye Yapımı Baklava Modeli Videolu

baklava modeli kolye yapimi

Kolye Yapımı Baklava Modeli Videolu

Merhaba takı tasarımcı arkadaşlarım, bu modelinde daha önceden şemasını paylaşmıştım sizlerle ama şemedan anlamadıklarını videosunu istediklerini konusunsa bir çok mail ve mesaj aldığım için videoya çekme gerksimi duydum umarım bana mail ve mesaj atan arkadaşların işlerine yarar, Tabi sizlerinde

Evet şablonunu çizdim ama daha önceden bu modeli hiç yapmamıştım şablonu çizdimğimde daha ince ve farklı bir model model bekliyordum ama yaptığımda gördümki inanın şablondakinden daha güzel duruyor.

Kolyeden daha çok gerdanlık kolyeye benzedi diyebilirim. Bazı arkadaşlar gerdanlık kolyeleri daha çok sevdiği için ve yapılışlarını istedikleri için bu model onların çok işine yarayacaktır.

Eğer yaparsanız burası Önemli.! Videoda son yaptığım sırayı yapmak zorunda değilsiniz. O zaman siz neden yaptınız diye aklınıza gelecektir benim yapma sebebim kolyenin ilk sırasını yaptıktan sonra uç kısımlarında boncuklar yamuk durduğu için sonradan böyle bir çözüm buldum, sizde kolyeyi yaptıktan sonra uçları yamuk durursa sizde son sırayı yapın bu şekilde düzelecektir. Yapmak isteyenler kolay gelsin

baklava-modeli-kolye-yapimi
Bu modelin malzemeleri

 • 11/0 kum boncuğu
 • Kum boncuğu iğnesi
 • Naylon ip, Not: ben 60numara oya ipi kullanıyorum
 •  Papağan klips

4 Comments on Kolye Yapımı Baklava Modeli Videolu

 1. Merhaba, bu takı için ipi çok uzun tutmak gerekiyor sanırım ama uzun ip işimi çok zorlaştırıyor. İpi kısa tutsak bu seferde ip bittiğinde tekrar ip başlayınca olmuyor boncuk geçmiyor içinden yada ip çıkıyor. Siz nasıl yaptınız?

 2. Teşekkür ederim sabırsızlıkla bekliyorum😊 bir şey daha sormak istiyorum. 11/0 Kum boncuk demişsiniz benim aldığım 11/0 Kum boncuklar sizinkilerden çok küçük internetten baktığımda sizin aldıklarınız sadece Kum boncuk diye geçiyor 2mm büyüklüğünde. Siz nereden aldığınız acaba bilgi verirmisiniz?

  • Rica ederim Zehra hanım, Benim ve siin kullandığınız boncukların boyu aynı aslında ama ben kum boncuğu kullandığım için biraz büyük gibi görünüyor. Bu arada ben kullandığım boncukları eminönünde takı malzemesi satan pasajlar var oralardan alıyorum. alıyorum
   Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama eğer istanbuldaysanız sizinde eminönünden almanızı tavsiye ederim hem daha uygun hemde takı malzemesi adına herşerşiyi bulabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*