Kullanışlı ve Şık Küpe Yapılışı

kullanisli ve sik kupe yapilisi

Merhaba değerli okurlarım ve takipçilerim. Bu gün sizlerle bir önceki yazımda paylaştığım yüzüğün küpelerinin yapılışını paylaşacağım umarım beğenirsiniz ve işinize yarar.

Sadece bir önceki yazımda sadece yüzüğünü ondan önceki yazımdada bilekliğini paylaşmıştım bu paylaştığım son üç yazıda olan bileklik yüzük ve küpe aynı renkte boncuklarla yaparsanız oldukça şık kullanışlı takı seti yapabilirsiniz. Bunun için bu modelleri sırayla paylaştım.  Bilekliğin Yapılış Videosu  Yüzüğün Yapılış Videosu

Tabii bunları ayrı ayrıda yapabilirsiniz. ister takım halinde yapın, isterseniz ayrı ayrı yapın, her iki şekildede çok güzel olacağından eminim. Sizlerle paylaştığım küpe modellerinin hem boncuktan yapılıp hemde kullanışlı modeller olmasına elimden geldiğince özen göstermeye çalışıyorum. İşte bu küpe modelide boncuktan yapılıyor olmasına rağmen ( takı tasarımcısı olarak ) oldukça kullanışlı diyebilirim.

Takı yapmaya yeni başlayanlar! gözünüz korkmasın ilk bakışta sizlere zor gibi gelebilir ama inan hiç zor değil sizlerde bu güzel takılardan yapabilirsiniz. Yapılışları videolu olmasıda sizler için tez avantaj. Anlamadığınız yerlerde videoları tekrar izleyebilirsiniz.

Setinizi tamamlamak adına yani kolyede yapmak isterseniz aynı küpenin yapıldığı gibi ama bu sefer kutucuk sayıları çoğaltarak ( yani küpeden biraz daha büyük bir sıra kadar ) o şekilde kolye ucu yapabilirsiniz.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin..

kullanisli ve sik kupe yapilisi

Bu  modelin malzemeleri

  • 11/0 Kum boncuğu
  • 5 mm kristal boncuk
  • Kum boncuğu iğnesi
  • Naylon ip, veya 20 lik misina ipi kullanabilirsiniz
  • Küpe kılipsi

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*