Makrome İpinden Takım Bilekliği Nasıl Yapılır

makrome-ipinden-takim-bilekligi-yapimi

Makrome İpinden Takım Bilekliği Nasıl Yapılır

Tuttuğunuz takımın renklerinde kendinize yapabilir, Diğer takımların renklerinde yapıp satabilir yada hediye çevrenizdekilere hediye edebilirsiniz. Kim ve ne için yapıp kullanmak tamemen size kalmış.

Sadece bileklik yapıp satan kişiler bu bileklik modelindende mutlaka yapmanızı tavsiye ederim. Böylece müşterilerinize daha çok bileklik modeli sunmuş olursunuz.

Yazının başlığında makrome ipinden takım bilekliği nasıl yapılır diye yazdım ve yaptım ama elinizde takım renginde ipler yoksa farklı renkte farklı iplerlede yapabilirsiniz. Takım renginde iplerle yapmak benim tercihimdi.

Farklı ipler derken nasıl bir iple yapabilirim diye aklınıza takılabilir, Merak edenler için hemen yazıyorum, Paraşüt ( paracord ) ipiyle, ayakkabı ipiyle lastik ipiyle yapabilirsiniz. Bu saydığım iplerle yaptığınızda bileklik biraz daha kalın olacaktır ama üzülmeyin yaptığınız bileklik kalaın olarak çok daha güzel duracaktır.

Peki ben bilekliği yaptım ucuna nasıl bir düğme takabilirim derseniz, bilekliği takım renklerinde iplerle yaparsanız resimde ve videodada gördüğünüz gibi yaptığınız bilekliğin rengine uygun bir düğme takabilir yada metal BU MODELDEKİ gibi metal bir düğme kullanabilirsiniz.

Ama bilekliğimakrome ipinden değilde yukarıda saydığım faklı kalın iplerle yaparsanız düğme yerine BU LİNTE OLAN BİLEKLİK modelindeki klipsten takmanızı tavsiye ederim

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin

makrome-ipinden-takim-bilekligi-yapimi
         Bu modelin malzemeleri

  • İki farklı renkte makrome ipi
  • Kullandığınız iplere uygun düğme
  • İplerin ucunu yakmak için çakmak

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*