Mandal Telinden Kolye Yapımı

mandal telinden kolye yapimi

Merhaba değerli okurlarım, Bu gün sizlerle bildiğimiz takılardan farklı bir takı modeli paylaşacağım ben çok beğendim umarım sizlerde en az benim kadar beğenirsiniz.

Yapılışı çok çok kolay olduğu için bu kolyeden takı yapımı konusunda hiç bir bilgisi olmayan bile gayet rahatlıkla yapabilir. Hiç takı yapmayı bilmeyen hanımlar evinizde elinize geçen atmaya kıyamadığınız boncukları bu kolye modelinden ister kendinize, isterseniz kızınıza, isterseniz yapıp hediye bile edebirsiniz.

Tabii sadece takı yapmayanlar değil özellikle biz takı tasarımcılarınında elinde aşağıda resimlerdeki gibi bir çok boncuk kalıyor bizlerde ( ben mutlaka yapacağım ) elimizde kalan boncukları bu kolye modelinden kolye yaparak değerlendirebiliriz.

Resimdene gördüğünüz gibi bir tane mandal telindende yapıp tek olarak kullanabilir, iki yada üç tane mandal telinden yada daha fazla sayıda mandal telindende yapıp kolye ipine istediğiniz kadar dizebilirsiniz.

Peki ben kolye ucunu yaptım neye takayım yada dizeyim dersenizde hemen hemen her evde bunulur biraz naylonumsu ipede takıp kullanabilir, yada tek sıra halinde ipe ince boncuk dizip onada takabilir, kullanamadığınız başka kolyenizde kullandığınız cincirinede takabilirsiniz…

Not : Resimleri ben hazırlamadım sadece revize ettim, Yukarıdada belirttiğim gibi bu modelden mutlaka yapacağım belki videosunu bile çekebilirim.. Her ne şekilde yapacak olursam olayım mutlaka burada sizlerle paylaşacağım..

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin…

mandal telinden kolye yapimi

Bu modelin malzemeleri

  • Mandal teli
  • Herhangi bir büyüklükte boncuk
  • Kolye ipi
  • Pense

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*