Nazo Tekliği Küpe Yapımı

nazo-teknigi-kupe-yapimi

Nazo Tekliği Küpe Yapımı

Belki sizlerde fark etmişsinizdir sitemizde daha önceden hiç noza tekniğiyle yapılmış takı yoktu bende daha önceden nazo tekniğiyle takı yapmamıştım. Öğrendiğim takı tekniklerinide hemen sizlerle paylaşıyorum. İşte buda benim  ilk nazo tekniği çalışmam nasıl olmuş? Değerli fikirlerinizi yorum bölümüne yazabilirsiniz. Eksiklerim olduysada kusura bakmayın.

Bu küpeyi yaptıktan hemen sonra bu modelin kolye ucuda yapılabilinir diye düşündüm hatta videosunu bile çekicektim ama bu küpeyi yaparsanız eminimki kolye ucunuda yapabilirsiniz

Kolye ucunuda yapmak isterseniz eğer resimde ve videodada gördüğünüz gibi her köşe beş kutucuktan yani beş sıradan oluşuyor isterseniz küpenin ölçülerinde yapabilir isterseniz dahada büyük ölçülerde yapabilirsiniz. Büyük ölçülerde yapmak isterseniz dikkat ermeniz gereken yerler küpede yapıldığı gibi beş kutucuk sayısını yedi kutucuk, dahada büyük yapmak isterseniz dokuz kutucuk yapıp bu şekilde şık kolye ucuda yapmış olursunuz.

Hep ip kullandığımı ve misina ipi kullanmadığımı takipçilerim çok iyi bilirler ama bu modelde olduğu gibi bazı modellerde misina ipi kullanmak gerekiyor.

Önemli :  Eğer bu modeli yapmayı düşünürseniz yaparken ipi normalden sıkı tutmanız ve hatta size tavsiyem misina ipiyle yapın.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin

nazo-teknigi-kupe-yapimi
      Bu  modelin malzemeleri

  • 11/0 kum boncuğu
  • 20 lik misina ipi
  • Küpe klipsi
  • Kum boncuğu iğnesi

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*