Nazo Tekniği İle Kolye Ucu Yapımı

nozo teknigi ile kolye ucu yapimi

Bu  seferde sizlerle noza tekniği ile yapılan bu güzel kolye ucunun yapılışını paylaşacağım. Umarım sizde en az benim kadar beğenirsiniz.

Nazo tekiğinin yapılışı her ne kadar zor gibi görünsede aslın yapılışı oldukça kolay ve çok zevklidir. Bir defa nazo tekniğiyle her hangi bir takı yaptığınızda mutlaka daha çok takı yapmak isteyeceksiniz. Nazo tekniği ortaya modelleri çıkarabilirsiniz.

Sizlerle paylaştığım diğer kolye modelleri daha abiye tarzında olduğu için günlük kullanmaya uygun olmaya biliyor. Ama bu kolye ucu ve buna benzer kolye uçları diğer kolye modellerine göre daha hafif olduğu için istediğiniz renkte boncuklarla yapıp günlükde kullanabilirsiniz. Bu kolye ucunu yaparken kullanılan boncuk renkleride oldukça şık durduğu için aynı renkte boncuklarlada yapabilirsiniz.

Eğer bu kolye ucunu yapmak isterseniz, Resimde ve videoda olan kolye kordonundada yapmak isterseniz BU LİNKTE ki şablonda olan kordondadan yapabilirsiniz. LİNKDEKİ şablonla bu kolyede kullanılılan kordonun yapılışı aynıdır.

Yada benim kendim yaptığım sizlerlede daha önceden paylaştığım KOLYE DORDUNUN danda yapabilirsiniz. Ben boncuktan kordon kullanmak istemiyorum dersenizde kullanmadığınız kolyelerinizin zincirinide kullanabilirsiniz. Ama benim sizlerle tavsiyem eğer sürekli takı yapmayı düşünüyorsanız hiç üşenmeyin ve aşağıdaki resimdeki kordoondan yapın böylece yaptığınız kolye ucunu tamamlamış olur ve şık durmasını sağlayabilirsiniz.

Kolye ucunu yaptınız ve tek kullanmak istemezseniz KÜPE VİDEOLARI ve KÜPE ŞABLONLARI sayfalarımızı inceleyip kolye ucunuza uygun küpe modellerini inceleyebilirsiniz.

Görüşlerinizi, Önerilerinizi, Yorum bölümden her zaman bana yazabilirsiniz.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin…

nozo teknigi ile kolye ucu yapimi

Bu  modelin malzemeleri

  • 11/0 kum boncuğu
  • 20 lik misina ipi Yada naylon ip
  • Kum boncuğu iğnesi

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*