Papatyalı Kolye Şeması ve Yapımı

papatya-modeli-kolye-yapimi

Papatyalı Kolye Şeması ve Yapımı

Yapılışı oldukça kolay olan bu kolye modelini benimde beğendiğim gibi eminimki sizlerde çok beğenip hatta yapmak isteyeceksiniz. Ben bu modelden henüz yapamadım yaptığım zaman yapılışını videoya çekip sizlerle paylaşacağım. Ama eğer videoyu beklemek istemezseniz şemasıylada yapabilirdiniz.

Resim ve şemaya gördüğünüzde kafanız karışmasın sakın!  Şema resimden biraz farklı takı yapanlar hemen çözerler ama takı yapmaya yeni başlayanlar çözemeyebilir, çözemeyenler için şemadaki yani yapılışındaki farkla resimin arasındaki tek bir fark var resimde her yaprağa ucuna papatya yapılmış, şemada ise bir yaprağın ucuna yapıp diğer yaprağın ucuna yapılmamış.

Aslında burada bir yapılış tekniğinden iki ayrı model çıkıyor ortaya yani isterseniz resimdeki modelden yapabilir isterseniz şemadaki modelden yapabilirsiniz.

Ayrıca bu modelin bilekliğinide yapabilirsiniz nasılmı? resimdeki gibi her iki tarafdaki yaprakların ucuna papatya yaparak bu bahsetmiş olduğum bileklik modelini bir yerde görmüştüm eğer modeli bulabilirsem burada sizlerle paylaşırım

Yapmak isteyenlere kolay gelsin, takıldığınız yer olursa bana yazmaktan çekinmeyin

papatya-modeli-kolye-yapimi

Bu modelin malzemeleri

  • Üç farklı renkte 11/0 kum boncuğu
  • Kum boncuğu iğnesi
  • Naylon ip, Not: ben ince oya ipi kullanıyorum
  • İster papağan klips kullanın isterseniz kendiniz büyük boncuktan klips yapın isterseniz daha farklı bir klipsde kullanabilirsiniz

papatya-modeli-kolye-semasi

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*