Petersberg Kolye Yapımı

Petersberg kolye yapimi

Petersberg Kolye Yapımı

Benim en gözde kolye modellerimden bir tanesi pertersberg kolye modeli. İnanın ben çok beğendim bu kadar güzel olacağını tahmin etmemiştim. Umarım sizlerde beğenirsiniz.

Bu kolyenin modelini nasıl çıkardığımı merak edenler için, modeli gördüğümde bir kolye değildi küçük bir parça halinde net olmayan bir resmini gördüm sonra yapılışını çözmekte biraz zorlandım. Ama sonunda nasıl yapıldığını çözebildim ve hemen bu modelden çok güzel bir kolye olur diye geçti aklımdan ki olduda. Sonuç sizinde gördüğünüz gibi böyle bir kolye modeli çıktı ortaya.

Benim elimde kristal boncuk olamadığı için ortaya 4 mm büyüklüğünde beyaz kum boncuk kullandım. Kristal boncuk almayı bekleyemedim model o kadar güzelki hemen sizlerle paylaşmak istedim kristal boncuk almayı bekleyemedim. 🙂

Ama sizlere tavsiyem kolyeyi yaparken benim kullandığım 4 mm beyaz kum boncuğun yerine 4 mm kristal boncuk kullanın o zaman kolye daha güzel olacaktır.

Bu kolyenin tek olmayacağını düşünüyorum ama ne yazıkki şimdilik aklıma bu modele uygun bir bileklik yada yüzük yapımı geliyor. Ama kolyenin bir tane yaprağını yaparak küpesini  yapabilirsiniz. Bu modele uygun bir bileklik modeliyle yüzük modeli bulu yada çıkarırsam mutlaka burada sizlerle paylaşırım.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin

Petersberg kolye yapimi        Bu modelin Malzemeleri 

  • 11/0 kum boncuğu
  • Naylon ip, Boncuk ipi kullanabilirsiniz.
  • Papağan klips

2 Comments on Petersberg Kolye Yapımı

  1. Tüm eserleriniz birbirinden güzel,ellerinize gözlerinize ve paylaştığınız için yüreğinize sağlık

    • Değerli yorumlarınızla beni yalnız bırakmadığınız için ben teşekkür ederim İyiki varsınız, SAYGILAR

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*