Poyete Tekniği İle Kalın Bileklik Yapımı

poyete teknigi ile kalın bileklik yapimi

Bu günde sizlerle poyete tekniği ile kalın bileklik modelinin yapılış videosunu paylaşacağım umarım beğenirsiniz ve işinize yarar.

Siz değerli okurlarımla özellikle bileklik modellerinde bu bileklik modelindeki gibi kalın değilde daha ince bileklik modellerinin yapılışlarını ( bir çok takipçiminde beni uyarması üzerine ) paylaştığımı fark ettim o yüzden sizlerle bugünde kalın bir bileklik modelinin paylaşmak istedim. Benden kalın bileklik modeli isteyen takipçilerim ve sizler   umarım beğenirsiniz.

Videoyu bizlerle paylaşan bayan arkadaşımıza şimdiden çok teşekkür ediyorum. Leopar modelinde kullanılan boncuk renklerinde kullanarak yaptığı bu bileklik modele çok daha değişik hava katmış ve oldukça şık olmuş.

Siz tebi bu renklerde boncuklarla sınırlı kalmayıp bir birlerine uyum sağlamak şartıyla farklı renklerde boncuklarda kullanarakta bu bileklikten yapabilirsiniz. Ama eğer elinizde bu renklerde boncuklar varsa onlarla yapmanız daha güzel olacaktır.

Takı şablonlarından ve şemalardan takı yapmakta zorlananlar aşağıdaki videoyu dikkatli izlerseniz takı şablonlarından ve takı şemalarından ne kadar kolay bir şekilde takı yapılabildiğini görebilirsiniz. Dikkat ederseniz yaptığı bilekliğin şemasını önüne alarak sadece boncuk renklerini takip ediyor. Tabii bazı takı şablonlarıda bu şekilde olmuyor onlarda genelde ( Benimde sizlerle paylaştığım gibi ) yapılışlarını oklarla çizilmiş bir şekilde oluyor.

Peki ben bilekliği yaptım kapama aparatı nedir diye soracak olursanız bu aparatın adını bende bilmiyorum bunun içinde sizlere yanlık bilgi vermek istemem. Aşağıdaki resimi telefonunuza kaydedip takı malzemesi almaya gittiğinizde resimi satıcılara gösterirseniz sizlere yardımcı olacaklardır.

Son olarak şunuda belirteyim yapacağınız bileklik aşağıdaki gibi çok düzgün olsun istiyorsanız Mutlaka delika boncuk kullanın..! Elbette kum boncuklarlada olur ama bu kadar düzgün olmaz.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin…

poyete teknigi ile kalın bileklik yapimi

Bu modelin malzemeleri

  • 11/0 Delika boncuk
  • Resimdeki gibi kapama aparatı
  • Naylon ip, Miyuki ipi kullanabilirsiniz 20 lik misina ipide kullanabilirsiniz
  • Kum Boncuğu İğnesi

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*