Bahardalı Modelinden Kolye Yapımı

sarmasik-kolye-yapimi

Bahardalı Modelinden Kolye Yapımı

İnternetten edindiğim bilgiler kadarıyla takı tasarımcıları bu modele bahar dalı adını vermişler bu yüzdende bende bahar dalı yazı başlığı adı altında yapılışı hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum.

İnce ve kibar kolyeleri beğenip yapmak isteyenler için bu kolye modeli tam size göre, Hem sadece kolyesini değil bilekliğini hatta küpesinide yapıp kendinize güzel bir takı seti yapmış olursunuz.

Hanımlar, aslında bu kolyeyi yapmak isterken kolyenin içinde kullandığım 4 mm büyüklüğünde olan turuncu ve yeşil boncukların yerine 4 mm kristal boncuk kullanmak istemiştim, Ama şimdilik elimde kristal boncuk olmadığından 4 mm kum boncuk kullandım. Modelide hemen yapıp sizlerle paylaşmak istediğim için kristal boncuk alana kadar bekleyemedim : ) Benim tavsiyem bu boncuları siz kristal boncuk kullanın.

Bir çok kolye veya bileklik modelinde sizlere kristal boncuk kullanmanızı tavsiye ettiğimi fark etmişsinizdir. Merak edenler için söylüyorum kristal boncukların takılara oldukça zenginlik kattığını düşünüyorum. Yani çok daha güzel duruyor. Tabii bu benim fikrim.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin.

sarmasik-kolye-yapimi
Bu modelin malzemeleri

  • 11/0  kum boncuğu
  • 4 mm kristal boncuk
  • Naylon ip, Boncuk ipi kullanabilirsiniz
  • Kum bonucuğu iğnesi
  • Papağan klips

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*