Şık Gerdanlık Kolye Yapımı

gerdalik-yapimi

Şık Gerdanlık Kolye Yapımı

Siz değerli takipçilerim facebook sayfamızdan bana ulaşan bir çok bayan arkadaş bu modeli yapamadığını ve videoya çekmemi istemişlerdi, Videosunu çekemedim malesef bunun için kusura bakmayın. Ama isteyenler için şablonunu çizip hazırladım.Umarım hem isteyen arkadaşların hemde sizin işine yarar.

Bu modelin yapılışını isteyen arkadaşlar istemek haklılar. Çünkü model oldukça gösterişli ve şık duruyor. Bu modelden ben yapmadım ama ileride mutkala yapacağım sizlerinde kesinlikle yapmanızı tavsiye ediyorum.

Kullanılan boncukların tam ölçülerini bilmiyorum ama kristal boncuk ağırlıklı yapılmış bir model Sizlere kolaylık olacağını düşünerekten bu modele benzer bir model yapmıştık daha önceden isterseniz o modelede bir bakın sizlere ilham olucaktır.

Yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken yerler! Şablondada gördüğünüz gibi model dokuz sıradan oluşuyor,şablonda ortadaki kum boncukların sayılarda eşitsizlik olabilir, Bunu dikkate almayın. ilk sırada yedi boncukla başlayıp her sırada bir yada iki tane boncuk artırarak devam edin.

 

gerdalik-yapimi

     Bu modelin malzemeleri

  • 11/0 kum boncuğu
  • 4 mm kristal boncuk
  • Damla boncuk
  • Kum boncuğu iğnesi
  • Naylon ip, Not: ben 60 numara oya ipi kullanıyorumSik-gerdanlik-sablonu

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*