Takı Seti Yapılışı ( Kolyesi )

Kum-Boncuk-Kolyem

Takı Seti Yapılışı ( Kolyesi )

Evet değerli okurlarım ve takipçilerim sizlerle bu seferde takı seti yapılışı paylaşacağım.Önce kolyesinin yapılışı daha sonraki videodada bilekliğinin yapılışını paylaşacağım.

Bazı takılarda olduğu gibi bu kolyenin yapılışı çözmektede biraz zorlandım ( özelliklede birleştir yerini ) ama uğraştığıma değdi sanırım.

V şeklinde olan bu kolye çok çok beğeneceğinizi düşünüyorum. Ben çok severek beğenerek yaptım o yüzdende hemen sizlerle paylaşmak istedim. Modası hiç geçmeyecek kolye Modellerinden bir tanesi olduğunu düşünüyorum. Evet bazı takı modelleri zamanla unutulabiliyor ama bu kolyenin modeli kalıcı olacaktır.

Özelliklede takı yapıp satmayı düşünenler bu kolye modelini her zaman bulundurmanızı tavsiye ederim. Çok şık durduğu için kesinlikle satılacaktır.

Bu kolyeyin yapılışı diğer kolye yapılışları gibi tek seferde yapılmıyor o yüzden mutkalaka dikkat edilmesi gereken yerler var bunları aşağıya yazacağım.

Kolyeyi yaparken dikkat edilmesi gereken yerler ! Kolyeyi iki parça olarak yapıp ortada bileştiriliyor. videodada bunu görüceksiniz zaten.

Artı birde kolyenin içinde olan benim kullandığım 4 mm lik siyah boncukların yerine 4 mm lik kristal boncuk kullanmanızı tasiye ederim o zaman kolye çok daha şık duracaktır. Peki o zaman siz neden kullanmadınız diye gelebilir aklınıza hemen söylüyorum şuanda elim 4 mm lik kristal boncuk yoktu alış verişe gidene kadarda sabredemedim modeli hemen sizlerle paylaşmak istedim.:)

Bir sonraki videoda bu modeli bilekliğinin yapılışı var isterseniz takım halinde yapıp ikisini birden kullanın isterseniz tek tek’de yapıp kullanabilirsiniz tercih sizin.

BİLEKLİĞİNİN YAPILIŞ VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

Kum-Boncuk-Kolyem
       Bu modelin malzemeleri

  • Tek renkte 11/0 kum boncuğu
  • Naylon ip, Boncuk ipi kullanabilirsiniz
  • 4mm boncuk ( kristalda olabilir)
  • Kum bonucuğu iğnesi
  • Papağan klips

3 Comments on Takı Seti Yapılışı ( Kolyesi )

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*