Takılarda Ek Nasıl Yapılır

kibar ve sik kolye yapimi

Takılarda Ek Nasıl Yapılır

Bende dahil olmak üzere takı yapanların en büyük sorunu olan takılara ek yapmaktır. Bazen bana yazıyorlar şu kolyeyi yaparken kaç cm ip, bu bilekliği yaparken kaç cm ip kullanıyorsunuz diye ama hanımlar bir bilekliğe yada kolyeye kaç cm ip gideceğini malesefki bilemeyiz. Yaptığımız bilekliklerde bazen ipin uzunluğunu ayarlayabiliyoruz ama kolyelerde malesefki ayarlayamıyoruz. O yüzden istemesekte ek yapmak zorunda kalıyoruz. Onun içinde hemen internet sarılıp takılarda ek nasıl yapılır diye arayışa giriyoruz. Sizlere benim yaptığım gibi takılara yapımı göstereceğim.

Takılara ek yapmayı merak eden bu konuda bana mail ve mesaj atan bayanlar. Sizlere daha önceki yazılarımdada belirttiğim gibi bende sizlerle baraber öğreniyorum takı yapmayı.

Ben yaptığım takılara şimdilik aşağıdaki videolardaki gibi ek yapıyorum. Bana mesaj ve mail atanların umarım işlerine yarar. Sağlamlığı konusunda bu güze kadar herhangi bir sorun yaşamadım.

İlereyen zamanlada farkı bir şekilde ek yapmayı öğrendiğin zaman mutlaka burada sizlerle paylaşacağım.

     

2 Comments on Takılarda Ek Nasıl Yapılır

  1. Çok teşekkürler. Ek nasıl yapılır ben size sormuştum. Cok isime yaradi.Fakat bu ipi düğümleyip yakma islemini benmi beceremedim acaba? Elde dokuma yapiyorum ıgne iplikle fakat yakma kısmı, yaptigim ek belli oluyor yaktigim yer bazen yanık yanık gorunuyor.Bu normal mi sizce? Tesekkurler

  2. Özlem hnm, Merhaba, öncelikle rica ederim, beceremiyorum demeyin yaparsınız düğüm attıktan sonra 2m yada 3m kalacak kadar keserseniz sonra 2m yada 3m kalan ipi çok hafif yakarsanız iz kalmaz.Bu işlemi bi kaç kez yaptıktan sonra eliniz alışacaktık zamanla iz kalmayacak şekilde yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*