Taş Örme Tekniği İle Küpe Yapılışı

tas orme teknigi ile kupe yapilisi

Evet değerli okurlarım bu seferde sizlerle taş örme tekniği ile oldukça şık küpe yapılışını paylaşacağım. Ben çok çok beğendim umarım sizlerde en az benim kadar beğenirsiniz ve yaparsınız.

Takı yapmaya başladınız ve eliniz takı yapmaya biraz alıştıysa bu küpelerden rahatlıkla yapabilirsiniz. Yapılışı zor gibi gelebilir ama yaptığınızda sizde göreceksinizki göründüğünü kadar zor değil.

Tabi diğer sadece kum boncukla yapılan takılarda çok güzel duruyor ama taş örme tekniğiyle yapılan takılar diğerlerine göre dahada bi güzel duruyor sanki. Tabii kullanılan boncukların ve taşların renklerinin bir birine uyum sağlaması şartıyla.

Videoyu hazırlayıp bizlerle paylaşan takı tasarımcısı bayan arkadaşımız bu modelin sadece küpesini yapıp paylaşmış ama siz küpeleriyle beraber aysından yüzüğünüde yapabilirsiniz. Bazen yüzük modeli bulmakta zorlanıyoruz ama aslında zorlanacak bir şey yok. Bu küpe modelindede olduğu gibi önceden gördüğümüz bazı takı modellerinde biraz değişiklik yaparak ortaya çok güzel yüzük modelleri çıkara bilirsiniz.

Elinizde daha büyük boylada taş varsa aynı modelden kolye ucuda yapabilirsiniz.

Önemli.!! Eğer yapmayı düşünürseniz her ne yapacaksanız küpe yada yüzük resimdeki yada videodaki kadar düzgün olmasını istiyorsanız, kullanacağınız malzemelerin özelliklede kum ve miyuki boncukların boylarına çok dikkat etmeniz gerekiyor. Aşağıdaki malzeme listesine bildiğim kadarını yazacağım ama genede videoyu youtuden izlediğinizde videonun açıklama kısımında malzeme listesini inceleyebilirsiniz.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin…

tas orme teknigi ile kupe yapilisi

Bu modelin malzemeleri

  • 11/0 miyuki kum boncuğu
  • 15/0 miyuki delika boncuğu
  • 3 mm kristal boncuk
  • İstediğiniz büyüklükte taş

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*