Tığ İşi Kolye Nasıl Yapılır

tıg-isi-kolye-yapimi

Tığ İşi Kolye Nasıl Yapılır

Diğer takı teknikleri gibi tığlada çok güzel takılar yapılabilinir. Hatta sadece tığla takı yapanlar bile var.

Bende tığla hem sizlere örnek olsun diye hem kendim için hemde sizlere örnek olması için böyle bir kolye yaptım. Tığla takı yapmak isteyenlerin umarım işlerine yarar. Takı yapmaya yeni başlayanlar değilde takı tasarımcıları mutlaka bilirler bazen elimizde farklı boylar farklı renlerde boncuklar kalabiliyor. Bizde ne yapabiliriz diye düşüyoruz sizde böyle bir durumla karşılaşıp elinizde kalan boncukları ne yapmak istediğiniz hakkında kararsız kalırsanız böyle modeller yapabilirsiniz.

Modelin yapılışı çok kolay olduğu için takı yapmaya yeni başlayanlarda gayet rahatlıkla yapabilirler. Modelin yapılışı  60 numara oya ipine elinizde kalan boncukları dizip tek yapmanız gereken belirli, yada farklı aralıklarla zincir çekmek.

Yaptığınızda sizde göreceksinizki tığlada çok güzel takılar yapılabiliniyor. Bu modelden sedece kolye değil bileklikte yapabilirsiniz. Bileklik yapmak isterseniz eğer uzunluğunu sadece bilekliğinize uygun tek sıra halinde değil bileğinize 4 defa 5 defa dolayacak kadar uzunluktata yapabilirsiniz. Nasıl yapmak istediğiniz size kalmış

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin

tıg-isi-kolye-yapimi
 Bu modelin malzemeleri

  • Karışık renkler boncuklar
  • 21 numara tığ
  • 60 numara oya ipi
  •  Papağan klips

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*