Yüzük Yapılışı

yuzuk yapilisi

Yüzük Yapılışı

Yapılışı çok çok kolay olan bu yüzükten, Boncuktan yüzük yapmak isteyen herkes gayet rahatlıkla yapabilirler.

Benden yüzük yapılışı isteyenler umarım beğenirler ve işlerine yarar. Yapılış tekniğini merak edenler için bu yapılış tekniği poyetedir. Sizlerle daha öncedende poyete tekniğiyle bir çok yüzük yapımı paylaşmıştım. Poyete tekniği takı tekniğinde en kolay tekniklerden birisi diyebilirim sizlere takı yapmaya yeni başlayanlar ilk bakışta size belki zor gibi gelebilir ama yaptığınızda sizde göreceksinizki yapılışı çok kolay .

Yüzüğün bu kadar güzel duracağını ben bile tahmin etmemiştim 🙂 ama yapınca çok güzel durdu. Hatta yüzükte kullandığım boncuklarla aynı şekilde bilekliğinide yapacağım. Sizlerede yapmanızı tavsiye ederim. Bilekliğin yapılışına video çekmeme gerek yok çünkü yüzüğün aynısını yapılıyor sadece bileğinize göre uzunlukta yapıp uçlarına papağan klips yada uygun gördüğünüz farklı klipste takabilirsiniz.

Hanımlar bu modelden kolye yapılabilirmi bilmiyorum ama denemek lazım yapılsada tasma ( tam boğazınıza göre ) kolye yapabilirsiniz. Kolyesini yapmak istemesenizde tek yüzük, tek bileklik olarakta yapıp kullanabilirsiniz. İstersenizde hem yüzüğünü hemde bilekliğini aynı renkte boncuklarla yapıp takım halinde kullanabilirsiniz.

Kullandığım boncukları merak edenler için söylüyorum kum boncuğu kullandım. Kum boncuğu kullandığım için biraz daha büyük duruyor. Miyuki boncukla yapılırsa biraz daha küçük duracaktır. Küçük yada büyük durması tamamen kum boncuk ve miyuki boncuk olamasıdır. Her iki boncuktan hangiyle yaparsanız yapın numaraları aynı 11/0 kum yada miyuki boncuğu kullanınız. Daha düzgün durmasını istiyorsanız miyuki boncuğu kullanınız.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin

yuzuk yapilisi

Bu modelin Malzemeleri 

  • 11/0 kum boncuğu, yada miyuki boncuğu
  • Naylon ip, Miyuki ipi kullanabilirsiniz.
  • Kum boncuğu iğnesi

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*