Kibar ve Şık Kolye Yapılış Videosu

Kibar ve Şık Kolye Yapılış Videosu

Hem yapılışı kolay hemde güzel bir kolye yapmayı düşünenler için bu kolye modeli tam size göre.  Tabiki takı arşivimizde bu kolyenin olduğu gibi hem yapılışı kolay hemde gösterişli birçok kolye modeli var bu kolyede onlardan birtanesi. Umarım beğenir ve yaparsınız.

Özellikle takı yapmaya yeni başlayanlar için yapılışı oldukça kolay olan bu modeli kesinlikle yapmalarını tavsiye ediyorum. Hem eliniz alışır hemde güzel bir kolye yapmış olursunuz.

Kolyede biraz değişiklik yapmak isteyenler için kolyenin ucunda olan  ( 5 tane boncuk olan yere ) 4 tane boncuk takıp ortasına damla boncuk yada farklı takı aparatları kullanarak ortaya değişik bir kolye modelide çıkarabilirsiniz.

Daha önceki yazılarımdada dediğim gibi takı yaparken gördüğünüz modellerle sınırlamayın kendinizi sizde kendinizden bir şeyler katarsanız ortaya çok güzel takı modelleri çıkarabilirsiniz.

Ben takılarda koyu renkleri sevdiğim için sanırım bu yaptığım takılarada yansıyor siz benim yaptığım takıların rengine bakmayın istediğiniz renklerde kendinizce uygun gördüğüüz renklerde yapabilirsiniz ben sadece sizler için örnek çıkarıyorum

kibar-kolye-yapimi
         Bu modelin malzemeleri

  • Üç farklı renkte 11/0 kum boncuğu
  • Kum boncuğu iğnesi
  • Naylon ip, Not: ben ince oya ipi kullanıyorum, misinada kullanabilirsiniz
  • Papağan kilips, yada farklı bileklik klipsleri kullanabilirsiniz

6 Comments on Kibar ve Şık Kolye Yapılış Videosu

  1. Merhaba
    Tasarimlariniz çok güzel, paylaşimlariniz için teşekkürler. Sayenizde bende başladim fakat misina ipi kullandim, ip bittiği zaman ekleri nasil yapicaz? Devam etmekte zorlaniyorum. Bir kisa videoda gösterirseniz sevinirim.

  2. 08 kum boncukgun boyutu ne oluyor. 08 mm diye aratiyorum oyle bir boyutta yok. Dizi kumlarda degil sanirsam, çünku boyutlari kucuk sizin kullandiginiza göre??

    • Merhaba Arzu hanım, Bunu konuyu yazılarımda sık sık belirtiyorum takı yapmayı ben kendim öğrendiğim için teknik bilgi olarak eksikliklerim olduğunu ama elimden geldiğince öğrenmeye çalışıyorum, yapmış olduğum takı malzemelerini buna boncuklarda dahil öyle sıradan bir yerlerden değil özellikle eminönünde takı pasajlarından alıyorum boncukların kaç mm olduğunu sorduğumda bunu bir yere değil bir çok yere sordum bu boncuklar mm değil heryerde 08 numara orta boy kum boncuğu diye geçtiğini söylediler ve ben onların bu sözlerine istinaden malzeme listesine 08 numara orta boy kum boncuğu yazıyorum. SAYGILAR

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*