Tuğla Tekniği İle Yapılan Çeşitli Takı Modelleri

tugla teknigi ile yapilan cesitli taki modelleri
tugla teknigi ile yapilan cesitli taki modelleri

Merhaba takı yapmayı sevenler, Sizlerle bu sefer bir tane değil bir çok takı modeli paylaşacağım. Hepinizin beğeneceğini umud ediyorum.

Başta pinterest olmak üzere bir çoğunu sosyal sitelerden kendimce derlediğim hepsi birbirinden güzel ve şık TUĞLA TEKNİĞİ ile yapılan 135 tane resim albümü yaptım. Aşağıdaki resim albümünü incelediğinizde karşınıza bir çok takı modeli çıkacaktır. Bileklik modelleri, Küpe modelleri, Kolye modelleri, Yüzük modelleri, Hallar modeli ve daha bir çok model.

Sürekli takı yapanlar tuğla tekniğini mutlaka bilirler. Ama bilmeyenler için TUĞLA TEKNİĞİ, ni çözmenize yardımcı olacak sitemizde önceden sizlerle paylaştığım KELEBEK KOLYE UCU yapılış videosunu ekleyeceğim. Burada gördüğünüz takıların yapılışı hepsi TUĞLA TEKNİĞİ ile yapılıyor. Tuğla tekniğini bir kez çözdüğünüzde burada görüp beğendiğiniz takıların hepsinin resimlere bakarak kolayca yapacağınızdan emin olabilirsiniz.

Öncedeki yazılarımdada belirttiğim gibi TUĞLA TEKNİĞİ ile yapılan takılar diğer takı tekniklerine göre biraz daha hassasiyet gerektiriyor. Hassasiyetten kastım kullanılan ( özellikle boncuklar ) malzemelerdir. Tuğla tekniğinde kesinlikle 11/0 düz kesim miyuki delika boncuğu kullanınız. O zaman yapacağınız takılar çok düzgün olacaktır. Kullacağını ipe gelince 20 lik misina ipide kullanabilir veya naylon ip olması şartıyla takı ipide kullanabilirsiniz.

Takı yapmayı Tamamen kendim öğrendiğim için sizlere burada TUĞLA TEKNİĞİ ile öğrendiğim herşeyi paylaşmaya çalıştım. Eksiklerim olduysa affınıza sığınıyorum. Anlamadığınız yerlerde aşağıdaki yorum bölümünden benimle paylaşabilirsiniz. Mümkün olan en kısa sürede elimden geldiğince sorularınıza cevap yazacağım.

Yapmak isteyen arkadaşlara şimdiden kolay gelsin, diyor ve takı resimlerini paylaşıyorum. Beğendiğiniz takı modelini daha net görmek için beğendiğiniz resimin üzerine tıklayın..

Bu modellerde kullanılacak malzemeler

  • 11/0 düz kesim miyuki delika boncuk
  • Noylan takı ipi, veya 20 lik misina ipi
  • Boncuk iğnesi
  • Hangi takıyı yapacaksanız onu klipsi. ( Küpe klipsi gibi )

TUĞLA TEKNİĞİ İLE YAPILAN KELEBEK KOLYE UCU YAPILIŞ VİDEOSU

4 Comments on Tuğla Tekniği İle Yapılan Çeşitli Takı Modelleri

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*