Kolye Gözlük İpi Bileklik Yapımı

gozluk ipi yapimi

Kolye Gözlük İpi Bileklik Yapımı

Merhaba hanımlar, Sizlerle hep takı modelleri paylaşıyorum bu sefer değişiklik olsun nasıl takı yapmak için takı modelleri arıyorsak bir çok kişide gözlük ipi modeli arıyor. Hatta bu konuda bana bir çok mail ve mesaj atan arkadaşlar var. İşte bu gözlük ipi videosunuda onlar için çektim. Umarım onlarında sizinde işinize yarar.

Gözlük ipini yaparken elinde olmadığından uçlarına gözlük ipi aparatı takamadım. Ama gözlük ipi aparatı kadar kullanışlı olmasada gözlük kulpunun geçeceği kadar büyüklükte oval halka taktım ama siz gözlük ipi aparatı takın.

Yazı başlığındada olduğu gibi sadece gözlük ipi olarak düşünmeyin bazı modellerdede yaptığımız gibi bu modellede bir çok şey yapabilirsiniz. İster bu linkteki gibi uzun kolye, İster bileklik, İsterseniz gözlük ipi yapıp kullanabilirsiniz. Ne yapıp nerede kullanacağınız size kalmış.

Bileklik yapmak isteyenler için : Sadece bildiğimiz bileklik boyuda değil bileğinize iki yada üç defa dolayacak uzunlukta yapıp öylede kullanabilirsiniz.

Not: Eğer gözlük ipi yapmak isterseniz ben gözlük ipinin boyunu 90cm uzunluğunda yaptım bu uzunlukta ortalama ölçülerde olduğuiçin sizin içinde yeterli olacaktır.

gozluk ipi yapimi
     Bu modelin malzemeleri

  • 11/0 kum boncuğu
  • Kum boncuğu iğnesi
  • Naylon ip, Boncuk ipi kullanabilirsiniz
  • Ne yapacaksınız onun klipsi kullanın

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*