Yeni Model El Yapımı Kolyeler

yeni-model-boncuklu-kolye

Yeni Model El Yapımı Kolyeler

Yapılışı hem kolay hemde kibar bir kolye modellerinden bir tanesi, boncukların renklerini uyumlu yaparsanız model dahada güzel duracaktır. Bazen şablon yapılışından anlamadıklarını ve video çekmemi istediklerini dair mail ve mesajlar alıyorum ama sizde tahmin edersinizki video çekmek daha çok zamanımı alıyor bu yüzden sizlerle zaman zaman şablonlarda paylaşıyorum, takı videolarında yaptığınız gibi takı şoblonları ve şemalarıyla rahatlıkla çalışabilirsiniz. Bu konuda belki başlarda sıkıntı çekebilirsiniz ama eliniz biraz alıştığında eminimki gördüğünüz takı şablonlarındaki modellerinide rahatlıkla yapabileceksiniz.

Yazılarımda bunu sık sık dile getiriyorum sizlere elimden geldiğince yardımcı olmak adına eğer anlamayıp yapamadığınız yer olursa facebook sayfasından takıldığınız yerin resmini çekip bana gönderirseniz yapamadığınız yerde size yardımcı olurum.

Arkadaş malzeme listelerine genelde 11/0 kum boncuğu yazıyorum ama isterseniz 11/0 miyuki delika boncuğuda kullanabilirsiniz, böyle kolye modellerinde kum boncukların boy sorununda çok fazla sorun olmuyor ama tuğla tekniği ile yapılan takılarda miyuki delika boncuğu kullanmanızı kesinlikle tavsiye ediyorum.

yeni-model-boncuklu-kolye
Bu  modelin malzemeleri

 • Üç farklı renkte 11/0 kum boncuğu
 • Kum boncuğu iğnesi
 • Naylon ip, Not: ben 60 numara  oya ipi kullanıyorum
 • Papağan klips

el-yapimi-yeni-model-kolye

2 Comments on Yeni Model El Yapımı Kolyeler

 1. Hi.

  I am finding it difficult to follow the thread path.

  Do you do each row and then come back and sew the other rows?

  I see the top row with the black colour of thread which is not being attached with the row below it in the blue thread. And all I can think is that they are stitched separately. Is this how it is made?

  Any help would be greatly appreciated.

  Thanks!

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*