Nazar Boncuğu Bileklik Yapılışı

nazar boncugu modeli

Nazar Boncuğu Bileklik Yapılışı

Sizlerle daha öncedende farklı yapılış teknikleri ve farklı modellerde nazar boncuğu bileklik yapılışları paylaşmıştım, Bu modelde nazar boncuğu bileklik modelleri arşivimize ekleceğimiz yeni bir nazar boncuğu bileklik modeli. Umarım beğenirsiniz. Takı tasarımcısı arkadaşlar mutlaka bilirler ama bilmeyip merak edenler için söylüyorum bu modelin yapılışı poyetedir.

Poyete tekniğiyle sadece tek boncukla değil iki boncukla hatta üç boncuklada takı yapılabiliniyor. Takipçilerim hatırlarlar bizde daha önceden iki tane boncukla yapılan çift poyete tekniğiyle kolye yapmıştık.

Takı yapmaya yeni başladıysanız iki boncukla yada üç boncukla yapılan poyete takıları yapmakda biraz zorlanabiilirsiniz ama biraz eliniz alıştığında sizde yapabilirsiniz.

Bu modelde tek boncukla yapılan poyete olduğu ve poyeteler arasında en kolay olan olduğu için ta takı yapmayı hiç bilmeyenler bile rahatlıkla yapabilirler.

Tabi ben nazar boncuğu renklerinde yaptığım için bu modelede nazar boncuğu bilekliği diyorum siz isterseniz farklı renklerde yapabilirsiniz. Eminim farklı renklerlede çok güzel duracaktır.

Not : Bir sonraki videoda bu modelin yüzük yapılışını paylaşacağım

nazar boncugu modeli
      Bu modelin malzemeleri

  • 11/0 kum boncuğu
  • Kum boncuğu iğnesi
  • Naylon ip, Not: ben ince oya ipi kullanıyorum
  •  Papağan klips

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*