Boncuktan Kutup Yıldızı Yapımı

kutup yıldızı yapimi

Boncuktan Kutup Yıldızı Yapımı

Kutup yıldız modelinin yapılışın nasıl yapıldığını ve yapılış videosunu isteyenlerin umarım işlerine yarar.

Modeli ben orta boylarda yaptım daha küçük yada daha büyük yıldız yapmak isterseniz boncukların sayıları artırabilir yada eksiltebilirsiniz. Nasıl boylarda yapıp nerede kullanacağınız size kalmış.

Bu modelden küçük, büyük farklı boylada yapıp bir çok yerde kullabilirsiniz. Mesela bileklik yapabilirsiniz, Daha büyük boylarda yapıp kolye ucu yapabilirsiniz, Küpe yapabilirsiniz, Çanta süsü yapabilirsiniz, Şahmeran bileklik yapabilirsiniz daha sayamadığım bir sürü şey yapabilirsiniz her halükarda takı yapanların yada yapmak isteyenlerin çok işlerine yarayacağını düşündüğüm bir model.

Bu modeli ben yaparken kum boncuk kullandığım için çokda güzel olmadı aslında 🙂 Sizlerde tavsiyem bunu daha önceki tuğla tekniğiyle yaptığım takı yazılarımda yazmıştım TUĞLA TEKNİĞİYLE YAPILAN TAKI MODELLERİNİ MİYUKİ DELİKA BONCUKLARLA YAPIN!! Çünkü tuğla tekniği diğer modellere göre biraz hashas bir teknik olduğu için farklı boncuk kullandığınızda benimki gibi düzgün durmayabilir ama miyuki delika boncukların boyları aynı olduğu için tuğla tekniğiyle yaptığınız takılar çok daha düzgün ve güzel duracaktır.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin.

Yapamadığını yer olursa yorum bölümüne yazın yada facebook sayfamızdan bana ulaşabilirsiniz.

kutup yıldızı yapimi

Bu  modelin malzemeleri

  • İki farklı renkte 11/0 kum boncuğu
  • Naylon ip yada 20 lik misinada kullanabilirsiniz
  • Kum boncuğu iğnesi

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*