Arpa Boncuklu Kolye Yapılışı

arpa boncuklu kolye yapilisi

Kolyeyi yaparken içinde arpa boncuğu kullanıldığı için bende kendimce bu kolye modelinin adını arpa boncuklu kolye modeli koydum 🙂

Paylaştığım ( bu modelle sonuncu ) son üç yazımda olan modelleri takım halinde çalışabilirsiniz. Bilekliğini, Küpesini ve son olarak kolyesini aynı renkte boncuklar kullanarak oldukça zarif bir takı seti yapabilirsiniz.

HemEn aklınıza bu kolyede arpa boncuğu kullanılmış nasıl set yapabilirim diye gelebilir, hemen söylüyorum bu kolyede yaparken arpa boncuğunun yerine boru boncuğuda kullanabilirsiniz.

Kolye arpa boncuylada çok şık durmuş ama boru boncuğu kullanırsanız daha güzel duracağını düşünüyorum. Tabii bu benim fikrim nasıl yapacağınız size kalmış. Benim amacım takı sitemizde sizlerle daha çok takı modeli ve yapılışı paylaşmak.

Bu arada set yapmak isterseniz BURADA BİLEKLİĞİNİN YAPILIŞI BURADA KÜPESİNİN YAPILIŞI Son olarak bu yazımızdada kolyesinin yapılışıdır.

Yapmayı düşünürseniz kullandığınız boncuk renklerinin birbirine uyum sağlamasına dikkat edin. Çünkü boncuk renklerini bir birine uyumlu renkte boncuklarla yaparsanız yaptığınız takılar bir o kadar daha güzel duracaktır.

Benim gibi sizde boncukların renklerini bir birnine uyum sağlamakta zorluk çekenlerdenseniz, Bu kolyede kullanılan siyah ve yavru ağzı renginde boncuklar oldukça şık durmuş.

Soru ve görüşlerinizi yorum bölümünden bana yazmaktan çekinmeyin.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin..

arpa boncuklu kolye yapilisi

Bu modelin malzemeleri

  •  11/0 kum boncuğu
  • Arpa boncuğu veya boru boncuğu
  • Naylon ip,
  • Papağan kılips

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*